Jemy w Łodzi - restauracje w Łodzi, opinie, recenzje, wydarzenia

Świeże krewetki, ośmiornice i ryby latające

Świeże krewetki, ośmiornice i ryby latające

Kochacie owoce morza? Mamy w Łodzi restaurację specjalizującą się w tym temacie. Właśnie zaczął się sezon na ryby egzotyczne, więc jeśli macie ochotę na papugorybę, skoczka lub po prostu świetne...

Glodny.pl – jedzenie w 45 minut i bezpłatna dostawa

Glodny.pl – jedzenie w 45 minut i bezpłatna dostawa

Choć serwis Glodny.pl działa w naszym mieście dopiero od kilku miesięcy, to możecie już za jego pośrednictwem zamawiać jedzenie z blisko 50 lokali na terenie Łodzi. Zamówienie dotrze do was w 45...

Karta rabatowa Jemy w Łodzi

Karta rabatowa Jemy w Łodzi

Ruszyła sprzedaż tegorocznej edycji karty rabatowej Jemy w Łodzi, która upoważnia do 15% rabatu w 25 łódzkich restauracjach i kawiarniach.

You are here:
Today ispiątek,22czerwiec,2018

Łódź serwuje smaki

Share

Łódź serwuje smaki

Co może łączyć siatkówkę i gastronomię? O tym przekonacie się już w najbliższą sobotę na ulicy Piotrkowskiej.


Łódź jest w tym roku organizatorem mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn. Choć rozgrywki rozpoczynają się dopiero we wrześniu, już teraz można wziąć udział w imprezach towarzyszących. Te najbliższe rozpoczną się w najbliższą sobotę (26 lipca) przy ulicy Piotrkowskiej. Tego dnia Łódź będzie serwowała kulturę, sport, zabawę, a również smaki. Cały program znajdziecie na stronie www.lodzserwuje.pl, my zaś skupimy się na części kulinarnej.

W akacji bierze udział 29 lokali z ulicy Piotrkowskiej. W sobotę mają one zaprezentować specjalne menu inspirowane tematem siatkówki. W restauracjach trwają ostatnie przygotowania i rzadko które zdradziły już, co zaserwują kibicom. Wiemy, że goście wszystkich Presto będą mogli wybrać spomiędzy czterech biało-czerwonych potraw. Będzie więc as serwisowy, czyli mozzarella zapiekana z suszonymi pomidorami (16 zł), atomowa zagrywka, czyli sałatka z fetą i arbuzem (18 zł), podwójny blok, czyli pomidorowy chłodnik (13 zł) i piłka meczowa – w tej roli pizza w narodowych kolorach.

Fot. Presto

Asa serwisowego znajdziecie też w Owocnych, jednak tym razem będzie to tarta z fetą i pomidorami. Do tego sok po Po bandzie, czyli zdrowe połączenie ogórka, jabłka, cytryny i natki. Jeśli macie ochotę na coś mocniejszego, Zmiana Tematu zaserwuje koktajl na bazie likieru jogurtowego i truskawkowego, mleka, wódki i syropu z granata, słodko ugości nas zaś Hort Cafe. Za miętową i pomarańczową czekoladę Libero zapłacimy tu 9 zł, za deser lodowy Mistrzowska rozgrywka - 16 zł.

Do tego w The Mexican tortilla z białym i czerwonym sosem w promocyjnej cenie 20,90 zł, krążki cebulowe, chrust drobiowy i drink play-out na bazie cydru (można kupić oddzielnie lub w zestawie za 50 zł) w Ribs&Ring, a również indyjskie przysmaki w Tajmahal. Tu mamy do wyboru miedzy innymi dwa zestawy lunchowe za 18 zł (pierwszy to zupa kokosowa i indyjski ser, drugi – hinduska zupa z pomidorów i Chicken Tikka Masala).

Oto lista „serwujących” lokali:

1. Restauracja Cafe Wiedeńska – Plac Wolności 6
2. Ribs& Rings – Plac Wolności 12
3. Western Chicken – Piotrkowska 10
4. Pizzeria Presto – Piotrkowska 27
5. Dekadencja - Piotrkowska 35
6. Koka Pub – Piotrkowska 37
7. Warka Piwiarnia- Piotrkowska 40
8. Kebab House- Piotrkowska 41
9. SerVantka- Piotrkowska 55
10. Quo Vadis - Piotrkowska 64
11. Prywatka 66- Piotrkowska 66
12. The Mexican- Piotrkowska 67
13. Pizzeria Presto – Piotrkowska 67
14. Pozytywka - Piotrkowska 72
15. Klub Spadkobierców – Piotrkowska 77
16. Quattro - Piotrkowska 78
17. Rademenes- Piotrkowska 83 (lewa oficyna)
18. Istambul Tajmahal - Piotrkowska 88
19. Esplanada – Piotrkowska 100
20. Cafe Kofeina- Piotrkowska 102
21. Hortex- Cafe- Piotrkowska 106/110
22. Fresco Cafe - Piotrkowska 107
23. Casablanca – Piotrkowska 107
24. Owocni- Piotrkowska 116
25. Kamari- Piotrkowska 122
26. Pub Chmielowa Dolina - Piotrkowska 123
27. Cukiernia- Piotrkowska126
28. Pizzeria Presto – Piotrkowska 142
29. Breadnia – Piotrkowska 86