Ostanie dni by odwiedzić festiwalową restaurację Transatlantyk

Share

Restauracja Pop-up Transatlantyk

Transatlantyk Festival to nie tylko wielkie święto kina. To także uczta kulinarna. Razem z festiwalem do Łodzi zawitała pop-upowa restauracja, która stanęła w Pasażu Schillera. Możecie ją jeszcze odwiedzić, a my mamy dla was szybki konkurs, w którym zgarniecie zaproszenie do tego miejsca.

Pop-up Transatlantyk

Przestronny, biały namiot stanął w łódzkim Pasażu Schillera kilka dni temu. Od tamtej pory tymczasowa restauracja serwuje śniadania, lunche i kolacje przygotowywane przez znanych i utalentowanych szefów kuchni z całej Polski. Pogoda co prawda nie rozpieszcza, ale namiot przygotowany jest na trudne warunki, a dobre jedzenie na świeżym powietrzu broni się bez względu na aurę. Zostały już tylko trzy dni żeby się o tym przekonać.

Restauracja Pop-up Transatlantyk

Dzień w restauracji Pop-up Transatlantyk zaczyna się oczywiście śniadaniami, które zjecie tu do 12.00. W menu jajecznice, szakszuki, omlety, jajka sadzone, placki ziemniaczane i croissanty. Wszystko w zestawach w cenie 15 zł. Do tego świeżo wyciskane soki i domowe lemoniady. Po śniadaniach pora na lunche – te serwowane są do 17.00, a ich menu jest zmienne, ale zjecie tu np. poliki wieprzowe, żeberka wołowe, karkówkę cielęcą czy skrzydełka z kurczaka. Do tego chłodnik albo zupa tajska. Za dwudaniowy zestaw zapłacicie 25 zł. Możecie też domówić deser dnia w cenie 7 zł.

Restauracja Pop-up Transatlantyk

Na koniec clou kulinarnego programu – kilkudaniowa kolacja degustacyjna w cenie 80 zł od osoby. Każdego dnia przygotowuje ją inny szef kuchni, który tworzy własne, popisowe menu. Do tej pory w tymczasowej restauracji festiwalowe gotowali już Ernest Jagodziński, Tomasz Jakubiak, Marcin Molik, Tomasz Zdrenka, Jakub Walczak i Artur Kokoszka. Jutro swoje umiejętności zaprezentuje Jarosław Kin, a w piątek Patryk Dziamski. W sobotę możecie wpaść tu jeszcze na lunch, a po nim restauracja zacznie się pakować.

Restauracja Pop-up Transatlantyk

W strefie pop-up cały czas dostępna jest oferta win przygotowana przez Centrum Wina. Ze specjalnej karty możecie wybierać do woli, a dodatkowo do każdej kolacji możecie też zamówić pairing win w cenie 50 zł. Do posiłku wypijecie nieodpłatnie wodę Thoreau, ale możecie wybierać również inne napoje. Miejsca na kolacje można rezerwować telefonicznie pod numerem 668 113 176 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Restauracja Pop-up Transatlantyk

KONKURS

Czasu na odwiedzenie restauracji Pop-up Transatlantyk zostało już niewiele, a my mamy dla was błyskawiczny konkurs, w którym zgarniecie zaproszenie o wartości 50 zł – idealnie na dwuosobowy lunch. Wystarczy do jutra (19 lipca 2018 r.) do godziny 13.00 wysłać do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. maila z odpowiedzią na pytanie:

Kogo zabierzecie ze sobą na wizytę w restauracji Pop-up Transatlantyk i dlaczego?

Nie zapomnijcie w mailu podać swojego imienia i nazwiska.