Jemy w Łodzi - restauracje w Łodzi, opinie, recenzje, wydarzenia

You are here:
Today ispiątek,20wrzesień,2019

Artykuły

Jesień w Presto

Share

Presto Pizzeria Trattoria

Presto Pizzeria Trattoria to kolejna sieć, która na jesień przygotowała specjalne menu. Mieliśmy okazję spróbować nowych dań - oto fotorelacja z degustacji.

W jesiennej karcie zabrakło przekąsek, dlatego zaczynamy od zup, którą reprezentuje krem z dyni. Próbowaliśmy jego dwóch wersji - ten z papryką był nieco słodszy, ale za to bardziej wyrazisty, krem bez przyprawy był delikatniejszy, zdominowany kukurydzianym posmakiem. Do karty trafiła w końcu wersja podstawowa, ale może za drugim razem warto poprosić kucharza o dodanie papryki?

Presto Pizzeria Trattoria

Obok dyni cukinia. Ta dla odmiany w towarzystwie kabaczka, papryki, pomidorów i cebuli. Leczo z cukinii można zamówić w wersji wegetariańskiej lub zdecydować się propozycję z kiełbasą.Dobra propozycja na nieco mniejszy głód.

Presto Pizzeria Trattoria

Kiełbasę (tym razem ostrą) znajdziemy też w kolejnej propozycji jesiennego menu, którą są gnocchi z grzybami. Do tego śmietana, ale podana w oddzielnym naczyniu.Sycące i pyszne.

Presto Pizzeria Trattoria

Jeśli jesień, muszą być grzyby. Poza włoskimi kluseczkami, znajdziemy je również w rozgrzewającym risotto. Ich smak podkreśla nuta podsmażonej cebuli i czosnku - idealne na chłodne dni.

Presto Pizzeria Trattoria

Z dań głównych - znana z standardowej karty polędwica wieprzowa, jednak w nowej odsłonie, czyli w śmietanowym sosie z kurkami.Czy kurki ze śmietaną mogą być złe? Oczywiście nie mogą, ale na pewno inne dania bardziej różnią się od podstawowego menu.

Presto Pizzeria Trattoria

W Presto nie mogłoby oczywiście zabraknąć pizzy. Tym razem w piecu opalanym drewnem na cieście wypiekać będą się karczochy, szynka, mozzarella i oliwki. Przede wszystkim dla miłośników karczochów, które niewątpliwie zdominowały inne dodatki.