Jemy w Łodzi - restauracje w Łodzi, opinie, recenzje, wydarzenia

You are here:
Today isczwartek,27czerwiec,2019

Łódzkie restauracje grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Share

Łódzkie restauracje grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Lubisz pomagać i chcesz żeby obiad specjalnie dla ciebie przygotowała znana szefowa kuchni? A może wolisz wyjątkową kolację w jednej z łódzkich restauracji albo śniadanie w kawiarni? Weź udział w jednej z charytatywnych aukcji przygotowanych przez restauracje z naszego miasta w ramach 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji chętnie włączają się łódzkie restauracje. Niektóre oferują wolontariuszom gorącą herbatę i poczęstunek. Takie niespodzianki przygotowały lokale sieci pizzerii Fiero! Pizza, restauracja Quale, Klub Szafa i Restauracja u Kretchmera. Inne postawiły na charytatywne licytacje.

Marta Edmunds w programie Top Chef

Biorąc udział w jednej z nich możecie wylicytować na przykład unikalną kolację dla czterech osób przygotowaną przez znaną łódzką szefową kuchni Martę Edmunds w waszym domu. Marta na co dzień odpowiada za kulinarne oblicze Lokalu, a znać ją możecie również z trzeciej edycji programu Top Chef. Tym razem gotowała będzie w kuchni zwycięzcy licytacji. Przygotuje menu składające się z  trzech dań wybranych spośród kilku wcześniej zaproponowanych opcji. Wyjątkową kolację wylicytować możecie na Allegro.

Kolacja dla dwojga w restauracji tajskiej Hot Spoon

Jeśli wolicie zjeść na mieście to weźcie udział w licytacji wyjątkowych kolacji przygotowanych przez łódzkie restauracje. Możecie wybrać wieczór w restauracji tajskiej Hot Spoon w Manufakturze. Szef kuchni lokalu, Saiyon Boonperm przygotuje trzydaniową kolację dla dwóch osób złożoną z popisowych dań. Dodatkową atrakcją będzie odbywający się na żywo pokaz food carvingu, czyli tworzenia dzieł sztuki wykrawanych z jedzenia. Licytować możecie tutaj.

Kolacja dla dwojga w Tawernie Pepe Verde

Kolacje dla dwojga na licytacje wystawiły też restauracje Galicja i Tawerna Pepe Verde. W Tawernie zjecie trzydaniowy posiłek w Sali Kapitańskiej, która normalnie dostępna jest tylko dla gości posiadających specjalne karty. Licytację znajdziecie tutaj. Podobna, trzydaniowa kolacja czeka również w restauracji Galicja, gdzie dodatkowym urozmaiceniem będzie odpowiednio dobrane wino z Winiarni Galicja będącej jedyną łódzką reprezentacją Składu Win Win-Ko Makłowicz & Lutomski. Lokale przekażą również zwycięzcom licytacji specjalne karty upoważniające do stałego rabatu na całe zamówienie w lokalach. Szczegółów szukajcie w serwisie Allegro.

Restauracja Galicja wystawiła także na licytacje dwie butelki wina z autografem Roberta Makłowicza. Oba wina pochodzą z Węgier. Dla miłośników białego trunku przygotowano butelkę Ranolder Feher z 2011 roku, a na tych, którzy wolą czerwone czeka o rok starszy Kékfrankos.

Na pięciodaniową kolację z winem zaprasza również restauracja Kolory Wina mieszcząca się w NoBo Hotelu. Kulinarną ucztę przygotowaną przez szefa kuchni Jarosława Bieńkowskiego wylicytować możecie tutaj.

Śniadanie przy ulicy w Caffe przy Ulicy

Jeśli nie kolacja, to może śniadanie? Na taką poranną ucztę zaprasza Caffe przy Ulicy. W domowej atmosferze zjecie tu wybrane z menu śniadanie dla dwóch osób, a na dokładkę dostaniecie deser z domowych wypieków Caffe. Wystarczy złożyć swoją ofertę na Allegro i trzymać kciuki żeby nikt jej nie przebił.

Zaproszenie do Cafe Bar Poczekalnia

Aż cztery licytacje przygotowała Cafe Bar Poczekalnia. Na każdej z nich kupić możecie zaproszenie dla dwóch osób na wybrany napój (kawa, shake, lemoniada) oraz popisowe ciasto lokalu, czyli sernik domowego wypieku. Wszystkie licytacje znajdziecie tutaj.