Jemy w Łodzi - restauracje w Łodzi, opinie, recenzje, wydarzenia

You are here:
Today isniedziela,22wrzesień,2019

Ana's Empanadas, czyli smaki Argentyny w Łodzi

Share

Ana's Empanadas - smak Argentyny w Łodzi fot. facebook.com/AnasEmpanadas.

Łódzka oferta gastronomiczna poszerzy się wkrótce o przysmaki prosto z Ameryki Południowej. Niebawem będziecie mogli spróbować jednego z najpopularniejszych, argentyńskich dań - empanadas.

Empanadas to rodzaj pierogów, które rozmiarem przypominają bardziej rogale - mają około 10 cm długości i 5 cm szerokości. Przygotowywane są ze specjalnego, kruchego ciasta, a następnie smażone w oleju lub wypiekane w piecu. Już wkrótce Łodzianom serwować zacznie je Ana - Argentynka, która od pół roku mieszka w Polsce i która wraz z mężem rozpoczyna właśnie swoją przygodę z gastronomią.

Reklama

Doradztwo gastronomiczne - IDB Consulting

Empanadas Any przyrządzane będą według tradycyjnych, argentyńskich receptur, których nauczyła się ona od swojej mamy i babci. Klientom zamierza oferować kilka rodzajów pierogów - od tradycyjnych kompozycji z wołowiną i farszem warzywnym, przez wersje z serem, ostrymi papryczkami aż po wegetariańskie opcje ze szpinakiem i warzywami. Oferta będzie zmieniała się zapewne na bieżąco, a pierwsze menu pojawi się wkrótce na stronie Ana's Empanadas na Facebooku.

Początkowo empanadas dostępne będą wyłącznie na wynos i w dostawie, jednak Ana wraz z mężem planują wkrótce otwarcie niewielkiego baru w Łodzi. Szczegółowych informacji szukajcie na stronie facebook.com/AnasEmpanadas.