fbpx

Urodzinowy Eko Targ już w sobotę

W najbliższą sobotę, 5 lipca, na terenie OFF Piotrkowska ruszy 45. Eko Targ. Będzie to edycja wyjątkową, bo urodzinowa. Z tej okazji pojawi się więcej wystawców, a organizatorzy zaplanowali sporo dodatkowych atrakcji.

 

Eko Targ fot. Marta Rawecka

Eko Targ to organizowany w każdą sobotę na terenie OFF Piotrkowska ekologiczny bazar, na którym kupić można wszystko od warzyw, owoców, serów i świeżego pieczywa, poprzez mięsa, wędliny i wędzone ryby, aż po domowe przetwory, gotowe dania czy świeżo wyciskane soki. Są też miody, zioła i przyprawy. Pierwszy Eko Targ odbył się 6 lipca zeszłego roku, więc sobotnia edycja będzie jubileuszowa – bazar obchodzi 1. urodziny. Przez ten rok przybywało wystawców, a z wielu z nich pojawia się na targu co tydzień. Dzięki Eko Targowi Łodzianie poznali ofertę Montagu, Wypiekarni, Owocnych i Soków Regionalnych, a także przetwory od lokalnych aktywistów kulinarnych, jak Majne Szwajne czy Zakrętka.

Eko Targ fot. JJ Photo

Choć targowi często towarzyszą dodatkowe atrakcje, jak warsztaty czy spotkania z ciekawymi osobami, to najbliższa edycja jest ich pełna. Oprócz większej niż zwykle liczby wystawców zaplanowano m.in. zajęcia sportowe na świeżym powietrzu (cycling i Zumba), które poprowadzą instruktorzy z centrum fitnessu EverGym. Instruktorzy Centrum Sportu i Rekreacji ACADEMIA zajmą się natomiast organizacją sportowych atrakcji dla dzieci, dla których przygotowano lekcje capoeiry. Najmłodsi goście Eko Targu będą mogli również wziąć udział w zajęciach plastycznych na stoisku pracowni OKO. Natomiast na stoisku Stylowej Waty można będzie puszczać ogromne bańki mydlane.

Jubileuszowy Eko Targ wystartuje o godzinie 10.00 i potrwa do 16.00. O szczegółach przeczytacie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...