30 winnic z całej Polski i komentowane degustacje, a do tego food trucki, muzyka i strefa chill. To wszystko już w sobotę przy Proletariackiej 21/23.

Mucha w kieliszku – to miejsce, o którym nieraz pisałyśmy. Na swoich półkach mają prawie 3 tys. butelek z winami i mocnymi alkoholami, organizują degustacje i różnego typu eventy. Są też organizatorami Festiwalu Win Polskich POLISZ WINO. W sobotę 15 czerwca odbędzie się jego druga edycja.

Tak było rok temu, a będzie jeszcze lepiej

Wspaniała pogoda i jeszcze lepsza atmosfera – tak było na premierowej edycji POLISZ WINO. To po pierwsze niezwykłe spotkanie z winiarzami z całej Polski: ludźmi pełnymi pasji, którzy pięknie opowiadają o winie, po drugie świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Piknikowa atmosfera, leżaki rozstawione na trawie, przyjemna muzyka w tle. Możecie przyjść z rodziną (zaplanowana jest strefa dla dzieci) czy przyjaciółmi. Nieważne, czy jesteście koneserami, zaczynacie dopiero przygodę z winem czy w ogóle nie pijecie alkoholu – przewidziano opcje dla każdego. My zamierzamy spędzić tam cały dzień. POLISZ WINO startuje o 14.00. Sam początek nieco spokojniejszy – wówczas znajdziecie więcej czasu na rozmowy z winiarzami. Spokój nie trwa jednak długo – w ubiegłym roku tuż po otwarciu już czekała kolejka, dlatego dla wygody warto kupić bilet online. Potem przerwa na jedzenie, zakupy z sklepie i do końca relaksik na leżaku. Taki mamy plan na sobotę. 

30 winnic z całej Polski

Fajnie patrzeć, jak ta impreza się rozwija – wystarczy chociażby spojrzeć na listę wystawców (znajdziecie ją poniżej). Co wyjątkowe, na festiwalu spotykacie osobiście założycieli winnic, ludzi, którzy odpowiadają za swoje produkty od początku do końca. Wspaniale opowiadają o winie, a my uwielbiamy ich słuchać. Na każdym stanowisku można spróbować wina – służą do tego żetony, które otrzymujecie przy wejściu (3 w standardzie, ale warto dokupić kilka więcej). Zależnie od ceny wina, porcje będą kosztowały od 1 do 3 żetonów (czyli od 5 do 15 zł), na pewno niektórych trunków da się też spróbować bez opłat.

Organizatorzy zadbali o wszystko. Poza stoiskami z winem będzie stanowisko z kawą (w tej roli łódzka palarnia Asteria), food truck z burgerami Gastromachiny, rzemieślnicze sery Groser i Produkty z zagrody, oliwy od Oliwa wypływa i wędliny Dziki Dzik. Do tego także stoiska partnerów: Volvo i EnoPortal.pl oraz Bike Planet.   

Masterclassy

Podczas festiwalu odbędą się dwa masterclassy, czyli komentowane degustacje skoncentrowane na konkretnym zagadnieniu, w tym przypadku oczywiście na winach polskich. Na każdej degustacji będzie można spróbować 6 wyselekcjonowanych pozycji. Obydwa spotkania poprowadzi Maciej Nowicki, sędzia konkursów winiarskich i dziennikarz, który od lat specjalizuje się w temacie polskich win. Bilet na masterclass kosztuje 120 zł, można go kupić przez stronę Muchy w kieliszku (dostępny jedynie w parze z wejściówką na festiwal za 60 lub 70 zł). Uwaga – zostały ostatnie wolne miejsca na godzinę 15.00. lub 18.00.

Jak kupić bilety

Bilety na POLISZ WINO możecie kupić na stronie Muchy w kieliszku lub bezpośrednio przed wejściem. Do wyboru są trzy rodzaje wejściówek. Najtańsza (15 zł – opaska żółta) upoważnia jedynie do wejścia na festiwal. Kupując bilet za 60 zł (opaska czerwona) dostajecie książeczkę, mapkę i 3 żetony festiwalowe, które można wymienić na wino. Jeżeli kupicie bilet za 70 zł (opaska zielona), w prezencie dostaniecie również pamiątkowy kieliszek z grawerem POLISZ WINO.

Lista winnych wystawców

 1. Cydr Ignaców
 2. Cydr Zywer
 3. Winnica Aris
 4. Winnica Braci Czart
 5. Winnica Cantina
 6. Winnica Carpe Diem
 7. Winnica Celejów
 8. Winnica Dom Jantoń
 9. Winnica Folwar Przczew
 10. Winnica Jassa
 11. Winnica Kazimierskie Wzgórza
 12. Winnica Kosmos
 13. Winnica Materia
 14. Winnica Michlewicz
 15. Winnica Natale
 16. Winnica Niewinne Pole
 17. Winnica Nobilis
 18. Winnica Piwnice Antoniego
 19. Winnica Płochockich
 20. Winnica Preto
 21. Winnica Ramut Ślężańska
 22. Winnica Słońce i Wiatr
 23. Winnica Smolis
 24. Winnica Sztukówka
 25. Winnica Trzebnicka
 26. Winnica Turnau
 27. Winnica Vanellus
 28. Winnica Witaj Słońce
 29. Winnica Zielona
 30. Winnica Żak

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...