Affogato – najlepsza łódzka restauracja roku

Restauracji Affogato nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu łódzkiemu miłośnikowi jedzenia. W ciągu dziewięciu lat działalności, lokal dowodzony przez szefa kuchni Macieja Rosińskiego zbudował silną pozycję na lokalnej mapie kulinarnej, której potwierdzeniem są liczne nagrody, w tym aż trzy Łódzkie Nagrody Kulinarne 2016.

Wręczenie Łódzkiej Nagrody Kulinarnej restauracji Affogato

Pod koniec września, w łódzkim hotelu Tobaco rozdane zostały pierwsze Łódzkie Nagrody Kulinarne. Jednym z bohaterów wydarzenia organizowanego przez Jemy w Łodzi i Elpro była restauracja Affogato. Lokal mieszczący się w oficynie podwórka przy Piotrkowskiej 90 zdobył nagrody w trzech kluczowych kategoriach: Najlepsza Restauracja Roku, Najlepszy Szef Kuchni i Nagroda Publiczności.

Affogato – najlepsza łódzka restauracja roku - fot. Affogato

Najważniejszą nagrodę wieczoru, jury przyznało Affogato za konsekwentne łączenie w jednym lokalu wszystkiego, co czyni restaurację doskonałą: wyśmienitej kuchni, profesjonalnego serwisu i wyjątkowej atmosfery, które od lat doceniają zarówno goście, jak i profesjonaliści branży gastronomicznej. Dokładnie z tym kojarzy się restauracja łodzianom, którzy wiedzą, że zawsze mogą liczyć tu na pyszne jedzenie i profesjonalną obsługę nagrodzone wcześniej między innymi czapą Gault&Millau w 2015 roku.

Affogato – najlepsza łódzka restauracja roku - fot. Affogato

A kuchnia w Affogato to autorskie dzieło chefa – Macieja Rosińskiego, który kieruje nią od początku istnienia restauracji. Na talerzach prezentuje małe dzieła sztuki, które łączą kulinarne wpływy z różnych stron świata. Jego dania smakują równie wspaniale jak wyglądają. Choć szef kuchni korzysta z nowoczesnych technik kulinarnych, to przygotowywane przez niego jedzenie nie jest niepotrzebnie przekombinowane, a każdy składnik ma swoje ważne miejsce w finalnej kompozycji smaków.

Affogato – najlepsza łódzka restauracja roku - fot. Affogato

I właśnie za stworzenie tej wyjątkowej i rozpoznawalnej kuchni autorskiej, jury Łódzkich Nagród Kulinarnych nagrodziło Macieja Rosińskiego tytułem Najlepszego Szefa Kuchni 2016. To nie pierwsze wyróżnienie w jego karierze. Od lat nieustająco podnosi swoje kwalifikacje szkoląc się u wybitnych szefów kuchni i gotując z najlepszymi. W zeszłym roku, wspólnie z Robertem Trzópkiem – jednym z najlepszych polskich kucharzy przygotował wyjątkową kolację degustacyjną w Affogato, a latem tego roku był jednym z pięciu wybitnych chefów, którzy przygotowywali wieczory w cyklu Kino Kulinarne podczas Festiwalu Transatlantyk.

Affogato – najlepsza łódzka restauracja roku - fot. Affogato

Każdy, kto śledzi dokonania Macieja Rosińskiego wie też zapewne, że słynie on z niezwykłych, bajecznie pięknych i pysznych deserów, ciast i tortów. Jego cukiernicze mistrzostwo doceniła znana marka Callebaut, której jest ambasadorem. Przyniosło mu też ono brązowy medal w międzynarodowym konkursie Marco Polo Cup w Szanghaju, gdzie reprezentował Polskę. Swoją wiedzą Rosiński dzieli się z innymi. Jest gościnnym wykładowcą Akademii Czekolady Callebaut i trenerem Narodowej Reprezentacji Polski Juniorów w zakresie wyrobów cukierniczych i deserów.

Affogato – najlepsza łódzka restauracja roku - fot. Affogato

Kuchnia, którą kieruje Maciej Rosiński doceniona została również przez łodzian i czytelników Jemy w Łodzi, którzy głosując w plebiscycie na naszej stronie przyznali restauracji Affogato Łódzką Nagrodę Kulinarną w kategorii Najlepsza Restauracja – Nagroda Publiczności. To ważne wyróżnienie, bo pokazuje, że uznanie specjalistów branży potwierdza opinia gości, którzy na co dzień odwiedzają restaurację.

Affogato – najlepsza łódzka restauracja roku - fot. Affogato

Planując następną wizytę w restauracji wybierzcie się zatem do Affogato i przekonajcie się, jak pysznym doświadczeniem jest wieczór w Najlepszej Łódzkiej Restauracji roku.

Affogato – najlepsza łódzka restauracja roku - fot. Affogato

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...