Affogato

Oto trzecia i ostatnia część Akademii Kawy Affogato. Dziś będziecie mogli nauczyć się ozdabiać cappuccino, a także wygrać dwuosobowe zaproszenie na kawę i deser do Affogato!

Podstawą są rozety i serduszka, ale baristki z Affogato potrafią wyczarować z mlecznej pianki kotki, prosiaczki, pawie, a nawet … Franciszka Smudę!

latte art

Podstawą jest odpowiednio ubite mleko – puszyste, ale wciąż zachowujące płynną konsystencję. Równym strumieniem wlewamy je do filiżanki. Na początku z wyższej wysokości (mleko chowa się pod kawową piankę), następnie opuszczamy dzbanek, by na powierzchni powstała biała plama. Później wystarczy patyczek, wprawna ręka i mleko zaczyna przybierać coraz bardziej fantazyjne kształty.

latte art

Odpowiedni ruch dzbankiem z mlekiem pozwoli namalować na kawie rozetę lub serduszko. Ani Musialik zajmuje to 10 sekund – możecie zobaczyć to na naszym filmiku, jak również nauczyć się malować kawowego kota.

latte art

My także spróbowaliśmy sił w latte art. Jeśli ktoś ma wątpliwości, w pierwszej filiżance też jest namalowane serce, tylko w naszym wykonaniu:)

latte art

Amatorom łatwiej będzie ozdobić kawę za pomocą gęstej polewy do deserów. Wystarczy zrobić z niej dwa koła, a następnie nadać kwiatowy kształt rysując wykałaczką kreski w kierunku brzegów filiżanki i do jej środka.

latte art

Na koniec coś specjalnie na chłodne wieczory, czyli kilka słów o kawach smakowych.  Podstawową wersję latte urozmaicić można smakowymi syropami lub alkoholem. Na zdjęciu kawa z advokatem. Najpierw do szklanki wlewamy alkohol, następnie spienione mleko. Gdy to się ustoi, dodajemy kawę, która powinna rozdzielić nasz napój na trzy części.

latte art

A teraz szansa dla Was, by wykazać się umiejętnościami przygotowywania kawy z dodatkami, czyli konkurs Affogato.

Nagrodą jest podwójne zaproszenie na kawę i deser. Aby je zdobyć należy przesłać na adres kontakt@jemywlodzi.pl swój przepis na kawę. Najciekawszy zostanie nie tylko wyróżniony zaproszeniem, ale również wprowadzony do oferty Affogato!
Na odpowiedzi czekamy do 23.59 w środę 3.10.2012 r., zwycięzcę ogłosimy dzień później. Powodzenia!

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...