fbpx

Beaujolais Nouveau 2013 est arrivé!

Trzeci czwartek listopada wyznacza co roku datę otwierania butelek Beaujolais Nouveau. To świetna okazja by w gronie znajomych wybrać się na kieliszek młodego wina do jednej z łódzkich restauracji.

Już jutro (21 listopada) butelki tegorocznego Beaujolais Nouveau otwarte zostaną w kilku łódzkich lokalach. Młode wino ma prawie tylu zwolenników co przeciwników, a opinie na temat jego walorów smakowych rzadko bywają entuzjastyczne. Ale nie o to w jutrzejszym święcie chodzi. Ważne by w gronie bliższych i dalszych znajomych spotkać się i ucztować przy butelce gronowego trunku i przekąskach. Sprawdźcie dokąd warto się jutro wybrać.

Klub Wino

Beaujolais Nouveau w Klubie Wino fot. Klub Wino

Zaczynamy od naszego ulubionego miejsca na winiarskiej mapie miasta. W Klubie Wino odkorkowane zostanie jutro Jaen Paul Brun Beaujolais Nouveau Cuvee Premiere 2013 – wino uznane przez Wojciecha Bońkowskiego za najlepsze Beaujolais Nouveau dostępne w Polsce. Za butelkę zapłacicie tu jedynie 35 zł, ale będzie też można napić się wina na miejscu. Będzie ono bowiem sprzedawane na kieliszki. Warto, bo przy okazji o samym trunku chętnie poopowiada wam Michał Rutkowski, który o winie mówi pięknie i przystępnie jak mało kto.

Tari Bari

Beaujolais Nouveau w Tari Bari fot. Tari Bari

Na fete du beaujolais zaprasza również Tari Bari. Dla gości przygotowano tutaj specjalne zestawy pozwalające w pełni korzystać z uroków święta młodego wina. W cenie 12 zł otrzymacie kieliszek wina, porcję serów (brie i lazur) oraz pieczywo. Wydarzenie startuje już o godzinie 13.00, czyli idealnie na przerwę lunchową. Koniecznie wyrwijcie się z pracy!

Kolory Wina (NoBo Hotel)

Beaujolais Nouveau w restauracji Kolory Wina

W restauracji NoBo Hotelu można będzie w najbliższych dniach nie tylko napić się Beaujolais Nouveau, ale również smacznie zjeść. Szef kuchni, Jarosław Bieńkowski przygotował bowiem specjalne menu tygodnia z przekąskami dedykowanymi młodemu winu. Znajdziecie w nim selekcję dojrzewających wędlin, panierowany camembert na ciepłej konfiturze z czerwonej cebuli oraz sakwy pierogowe z mięsem w sosie na bazie Beaujolais Nouveau. Wszystkie dania serwowane są w cenie 10 zł, za kieliszek młodego wina z winnicy Albert Bichot zapłacicie 9 zł, a za butelkę 49 zł.

Restauracja El Fuego

Beaujolais Nouveau w El Fuego fot. El Fuego

Kulturę picia młodych win postanowiła szerzyć restauracja El Fuego. W czwartek, przez cały dzień, degustacyjny kieliszek Beaujolais Nouveau serwowany będzie tu do każdego posiłku. Święto młodego wina potrwa przez cały weekend, kiedy to butelkę młodego wina kupić będzie można w promocyjnej cenie.

PIKNIK

Beaujolais Nouveau w PIKNIK fot. PIKNIK

Chociaż PIKNIK kojarzy się głównie z kuchnią włoską, a Włosi mają swoje młode wino – Novello, to również tutaj odkorkowane zostaną jutro butelki Beaujolais Nouveau. Młode wino z winnicy Bouchard Pere & Fils serwowane będzie ze specjalnie przygotowaną deską francuskich serów.

Browar de Brasil

W restauracji Browar de Brasil za kieliszek Beaujolais Nouveau , podobnie jak w zeszłym roku, zapłacicie 9 zł, a za butelkę 60 zł. Podobnie również jak rok temu czeka tu na gości specjalne menu skomponowane z okazji święta młodego wina. W cenie 60 zł otrzymacie zestaw składający się z deski serów, zupy cebulowej, eskalopek cielęcych, deser oraz napoje i kieliszek wina.

Mitmi restobar

Na kieliszek Beaujolais Nouveau możecie wpaść również do otwartego niedawno restobaru Mitmi. Butelki młodego wina czekają tu na was jutro przez cały dzień, a obsługa chętnie poleci wam przekąski i dania główne najlepiej komponujące się z jego smakiem.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...