fbpx

Restauracja Bicykl do tej pory kojarzyła nam się głównie z kuchnią polską we współczesnym wydaniu oraz unikalnym wnętrzem. Czy wiedzieliście jednak, że w lokalu można robić imprezy zamknięte, a ich sale na piętrze pomieszczą łącznie ponad 100 osób? 6 klimatycznie urządzonych pomieszczeń gości przyjęcia każdego rodzaju, w tym wesela, komunie, urodziny, wigilie i chrzty. My, oprócz na pięterko, zaglądamy jeszcze do kuchni i sprawdzamy jak wygląda tutejsza karta.

Sala na parterze

Bicykl to miejsce, które niektórym może wydać się całkiem znajome – a szczególnie tym, którzy chętnie odwiedzali Revelo. Wystrój tej drugiej bowiem został częściowo przeniesiony do lokalu przy Piotrkowskiej.  W sali na parterze znajdziecie sporo dekoracji nawiązujących do rowerów, a całość przywodzi na myśl wystrój z czasów międzywojennej Polski – łącznie z menu stylizowanym na gazetę z początku XX wieku.

Menu

Niespodzianka w postaci sporej przestrzeni do organizacji imprez zamkniętych czeka nas po wejściu na piętro restauracji. – Do dyspozycji naszych gości jest łącznie 6 sal, każda z nich z wyjątkowym wystrojem. Łącznie możemy ugościć w nich ponad 100 osób, a do tej pory organizowaliśmy m.in. wesela, komunie, wieczory panieńskie i chrzty – mówi Monika Molek, managerka lokalu. Większość z pomieszczeń znajduje się za zamkniętymi na co dzień drzwiami, co zapewnia gościom spokój oraz prywatność. Zobaczcie, jak się prezentują na zdjęciach poniżej.

Każdy, kto zdecyduje się na zorganizowanie przyjęcia w Bicyklu może liczyć na pełną personalizację menu. – Dla naszych gości przygotowujemy nie tylko dania z karty, ale także inne potrawy, dopasowane do ich gustu i diety – dodaje Monika. My sprawdzamy jednak, co na co dzień można zjeść przy Piotrkowskiej 66. W lokalu dominuje kuchnia europejska (w tym polska) w nowoczesnym wydaniu. Restauracja może pochwalić się tym, że sama wypieka swoje pieczywo, pekluje i wędzi wędliny, przygotowuje konfitury, sezonuje mięso, a do dań używa wyłącznie naturalnych składników. – Jesteśmy praktycznie samowystarczalni. Wyjątkiem są sery, które kupujemy od serowara z Wielkopolski. – wspomina szef kuchni Maciej Skorupa.

Deska wędlin

Zajrzyjmy do menu. Otwierają je przystawki (14-42 zł), a wśród nich m.in.: śledź z gruszką, cebulą, kwaśną śmietaną i pieczonym ziemniakiem (14 zł), tatar z polędwicy wołowej (34 zł), deska serów zagrodowych (42 zł), czy deska wytwarzanych na miejscu wędlin (26 zł). Znajdziecie tu również sałatki (19-28 zł) i zupy (9-15 zł), w tym m.in. żurek na tutejszej białej kiełbasie i własnym zakwasie z pierogiem ruskim i jajkiem poche (14 zł) oraz kwaśnicę na grzybach z prażokami i pieczonym żeberkiem (15 zł). Wśród dań głównych znalazły się m.in.: golonka wolno pieczona w piwie i miodzie z kapustą kiszoną i kluskami śląskimi (30 zł), sezonowany na miejscu antrykot z grilla z pieczonymi warzywami, emulsją estragonową i demi glace na bazie espresso (62 zł), szarpane poliki wołowe podawane na placku ziemniaczanym (42 zł), czy de volaille z kostką z dodatkiem puree ziemniaczanego oraz zielonych warzyw (29 zł). Bicykl słynie także z pierogów w innym wydaniu – oprócz klasycznych ruskich (18 zł) spróbujecie tu pierogów z gęsiną i wędzonym twarogiem (28 zł) oraz takich z twarogiem i gruszką, przesmażonych na palonym maśle (18 zł). – Od środy do niedzieli serwujemy świeże mule, a przez cały tydzień zapraszamy również na inne owoce morza – dodaje  szef kuchni. W lokalu pieczone są świeże ciasta (14-20 zł), znajdziecie tu także domowe lody (14 zł).

Warto wspomnieć, że w Bicyklu czeka na was także oferta lunchowa – codziennie inny dwudaniowy obiad kosztuje 19 zł i dostępny jest od 12:00 do 17:00. Restauracja otwarta jest od wtorku do niedzieli od godziny 12. Od wtorku do czwartku lokal zamyka się o 22, w piątek i sobotę o północy, a w niedzielę o 21. W przypadku rezerwacji godziny są elastyczne.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...