Big Betty - nowa restauracja w Łodzi

W miniony weekend na rynku Manufaktury otwarta została nowa restauracja – specjalizująca się w kuchni brytyjskiej Big Betty.

Lokal zajął miejsce w wolnostojącym budynku pośrodku rynku Manufaktury, w którym wcześniej mieściła się restauracja HollyŁódź. Odnowione wnętrze przywodzi na myśl klasyczny, brytyjski styl – jest jasno, przytulnie i elegancko.

Big Betty - nowa restauracja w Łodzi

Choć początkowo restauracja miała być amerykańska, to przymusowa zmiana konceptu wyszła na dobre, bo powstało oryginalne miejsce, jakiego w Łodzi nie ma. Lokal oferuje ciekawe i unowocześnione dania kuchni brytyjskiej i stara się hołdować wyspiarskim zwyczajom. Dzięki temu codziennie o godz. 17.00 goście mogą liczyć na darmową herbatę, w niedzielę można wybrać się tutaj na sunday roast, czyli obfity, rodzinny obiad, a ranne ptaszki zjedzą klasyczne brytyjskie śniadanie. Ponadto w menu znajdziecie zawsze świeże ryby, walijską jagnięcinę czy steki z sarniny. Menu będzie jednak „ruchome” i zmieniane sezonowo, właścicielom zależy bowiem, aby do przygotowywania potraw wykorzystywać wyłącznie świeże składniki, bez mrożenia i konserwowania. Specjalne miejsce poświęcone jest deserom, za których ofertę odpowiada Marta Gruszczyńska, która doświadczenie w cukiernictwie zdobywała w Wielkiej Brytanii.

Big Betty - rib eye steak z pieczonym pomidorem, fasolą i grzybami w sosie z zielnego pieprzu i Brandy

Jedzenie to jednak nie wszystko. Jak twierdzą właściciele, lokal pochwalić może się największym wyborem alkoholi w Łodzi. Króluje rzecz jasna whisky, w ofercie której znajdziecie aż 80 rodzajów samych tylko single maltów. Cocktail bar, którego szefem jest uznany barman Andrzej Dąbrowski, ma być zresztą ważnym elementem działalności Big Betty. Ze względu na to restauracja otwarta będzie do ostatniego gościa.

Big Betty
Łódź, ul. Drewnowska 58 D
Rynek Manufaktury
Tel. 42 633 03 42
Email: restauracjabigbetty@gmail.com
WWW: www.bigbetty.pl i facebook.com/BigBettyRestaurant

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...