Biocoffee&more

Modny wystrój, ekologiczne produkty i śniadania serwowane od 9.02 rano.  Nie, to nie otwarcie kolejnego lokalu na Piotrkowskiej – Biocoffee ma swoją siedzibę przy Gorkiego 6/8.

 

Biocoffee&more

Poranne śniadanie w kawiarni i dobra kawa na wynos nie są zastrzeżone tylko dla centrum Łodzi, od teraz również na Widzewie w nowo otwartej kawiarni  Biocoffee&more. Wysokiej jakości produkty, smakowite wypieki i przytulne wnętrze – o tym, że osiedla potrzebują takich miejsc najlepiej świadczą goście, którzy wpadają tu tuż po dziewiątej rano.

Biocoffee&more

W wystroju dominuje modne połączenie bieli z szarością, ale Biocoffee daleko do surowego, industrialnego klimatu – jest przytulnie dzięki kolorowym fotelom, obrazkom na ścianach i świeżym kwiatom. Nazwa oczywiście nie jest przypadkowa – ekologiczna jest tu nie tylko kawa, ale również wiele innych produktów. Co ważne, pod względem znajomości eko tematu trafimy tu w ręce specjalistów – właściciele Biocoffee prowadzą również sklepy z żywnością ekologiczną (AleEko przy Rokicińskiej 122 w Andrespolu i przy Łagiewnickiej 101 w Łodzi). – Kawiarnia jest naturalną kontynuacją naszej dotychczasowej działalności, ale przyznajemy, że pomimo doświadczenia, jej prowadzenie i tak okazało się prawdziwym wyzwaniem – śmieje się współwłaściciel Tomasz Wiśniewski.

Biocoffee&more

Do kawy jeszcze wrócimy, ale najpierw spójrzmy na tablicę z jedzeniem. Nie tylko od rana, ale przez cały dzień dostępne jest menu śniadaniowe, a w nim jajecznica z 3 jaj (oczywiście eko jaj) za 9 zł, zestaw z bio parówkami (9,50 zł), croissant na słodko z powidłami lub w wytrawnej wersji z łososiem, serkiem i szpinakiem (7 zł), domowa granola z owocami (10 zł), a dla tych, którzy nie liczą każdej kalorii – grillowany camembert (7 zł). Plusem drugiego działu (czyli kanapek) jest to, że można je wziąć także na wynos (kosztują 9-10 zł każda). Podstawą jest mozzarella, pomidor i rukola, różni je zaś pesto, szynka parmeńska lub salami. W Biocoffee jest zdrowo, nie mogło więc także zabraknąć sałatek. Za kompozycję świeżych warzyw i kurczaka lub koziego sera, fety czy tuńczyka zapłacicie 14 zł.  

Biocoffee&more

Wracamy do tytułowej kawy. W Biocoffee napijecie się autorskiej mieszanki z Papui – Nowej Gwinei sygnowanej marką sklepu AleEko (wypalana jest w zaprzyjaźnionej palarni). Ceny kaw wahają się w przedziale 5-9 zł, a jeśli napar wyjątkowo przypadnie wam do gustu, ziarna możecie kupić także na wynos. Na tych, którzy nie są fanami kawy, czekają inne ciekawe propozycje. Nie, w menu nie znajdziecie coli, są za to zaparzane w dzbankach sypane herbaty, ekologiczne napoje w butelkach, zioła i przygotowywane na miejscu soki czy koktajle.

Biocoffee&more

Można się zapytać: który lokal nie wyciska dziś sam soków z owoców i warzyw? Nie każdy z nich używa jednak wyciskarki. To nie to samo co sokowirówka – sok z wyciskarki zawiera więcej składników odżywczych i dłużej utrzymuje świeżość. Poza sokami w Biocoffee wypijemy też zdrowe koktajle, na przykład Zielony detoks z jarmużem, pietruszką, ananasem, pomarańczą i miodem czy Letnie orzeźwienie z melonem, jabłkiem, gruszką, lionką, nasionami chia i miętą.

Biocoffe&more

Po takiej dawce zdrowia można już trochę zgrzeszyć. Na miłośników słodkości czekają w kawiarni wypieki własne oraz te przygotowane przez częstochowską firmę Consonni. Są dostępne na miejscu, a również w tutejszym sklepiku. Jego oferta będzie się z dnia na dzień rozszerzać, a już dziś możecie tu kupić między innymi wysokogatunkowe czekolady, energetyczne batony, ciastka czy napoje. Planowane zmiany nie dotyczą tylko sklepiku, ale też menu i godzin funkcjonowania. Od września w Biocoffee pojawią się także zupy i makarony, a kawiarnia będzie otwierana o 8.02 (nie, to nie pomyłka –obecnie pracuje od 9.02 do 20.02 i godzinę krócej w weekendy). Na koniec jeszcze jedna ważna wiadomość – czworonogi są w kawiarni mile widzianymi gośćmi.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...