fbpx

„Bitwa na noże” w Manufakturze

Będą kucharze z programu MasterChef, szefowie kuchni z restauracji w Manufakturze i łódzkie blogerki kulinarne, a do gotowania zaproszą także uczestników. Tak będzie wyglądała pierwsza „Bitwa na noże”, która odbędzie się w najbliższą niedzielę w Manufakturze.

Choć w niedzielę zakupów w Manufakturze nie zrobicie, to możecie przyjść na pokazy live cooking w formule kulinarnej bitwy. Od godz. 13 będzie można przyglądać się zmaganiom dwóch drużyn, prowadzonych przez kucharzy znanych z programu MasterChef. Pierwszym z nich jest charyzmatyczny Charles Daigneault, którego możecie kojarzyć z programu Kuchenne Rewolucje – powroty, gdzie sprawdza, jak radzą sobie restauracje po metamorfozach Magdy Gessler. Drugi szefem grupy będzie Mariusz Szwed, który zdobył serca widzów trzeciej edycji MasterChefa.

Bitwa na noże w Manufakturze

Dwaj rośli kucharze poprowadzą drużyny przez cztery rundy. W pierwszej, pod kierunkiem gwiazd TV, zmierzą się łódzcy blogerzy kulinarni – każda drużyna otrzyma skrzynkę z produktami i pół godziny na przygotowanie oszałamiających dań. Następnie jury, a także widzowie spróbują potraw i wspólnie ustalą, która skradła ich serca. Wśród gotujących będą autorki takich blogów jak Dare To Cook, Posypane, Spektrum Smaku i Wylizany Rondel.

Bitwa na noże w Manufakturze

W drugiej rundzie będzie jeszcze ciekawiej, ponieważ wymagana będzie biegła znajomość kuchni świata. Szefowie wylosują region w Europie i będą mieli za zadanie przygotować potrawę właśnie z tej części naszego kontynentu. Prowansja, Toskania, Galicja – czy kucharze będą wiedzieli z czego słyną te rejony? Do gotowania zaproszą zebraną publiczność – będziecie mogli zweryfikować swoje umiejętności, a także podpatrzeć jak jest zorganizowana praca w profesjonalnej kuchni.

Bitwa na noże w Manufakturze

W trzeciej rundzie do zmagań powrócą profesjonaliści: wraz z Charles’em i Mariuszem gotować będą szefowie kuchni z restauracji w Manufakturze: poznamy bliżej kucharzy z Rajskiego Jadła, Ganesha, Whiskey in The Jar i Bon Apetito. Na finał, przed godz. 17, gwiazdy TV znów zaproszą do zabawy gości Manufaktury i wspólnie przygotują pyszny deser. Zapowiada się smakowicie, inspirująco i na pewno bardzo wesoło! W przerwach między zmaganiami kucharzy, goście Manufaktury będą mogli wziąć udział w konkursach i wykazać się wiedzą o gotowaniu – zaplanowano m.in. rozpoznawanie ziół i zabawę w „sekretny składnik”. Czekają upominki od Manufaktury, zaproszenia do restauracji i zniżki.

Podobne posty

fot. pixabay.com Autentyczne, tradycyjne, oryginalne – słowa wytrychy, którymi lubią promować się ...
Chcecie wiedzieć czym są tytułowe ryżowe buły oraz jak smakuje dosa? Zajrzyjcie z nami do nowo ...
Bao z szarpaną wieprzowiną, krem karmelowy, miruna w migdałach, pâté z wątróbek – przyznacie, że nie ...