Breadnia - nowa restauracja przy Piotrkowskiej

W najbliższą niedzielę przy Piotrkowskiej 86 ruszy nowa restauracja. W lokalu, w którym przez wiele lat działała galeria sztuki, teraz będzie można napić się wina i spróbować potraw przygotowanych na bazie wypiekanego na miejscu pieczywa.

Breadnia to lokal przypominając na pierwszy rzut oka warszawską Charlotte czy działającą od niedawna w OFF Piotrkowska Center Drukarnię – podobnie jak one oferował będzie gościom wypiekane na miejscu pieczywo w kilku rodzajach oraz wybór wina. Jednak właściciele inspiracji kulinarnych szukali gdzie indziej, między innymi w słynnych, wiedeńskich kawiarniach Trześniewskiego specjalizujących się w prostych i smacznych kanapkach z kilkudziesięcioma rodzajami past do wyboru. Dodatkowo Breadnia pełniła będzie funkcję galerii sztuki.

Breadnia - chleb wypiekany w lokalu

Menu Breadni pełne będzie dań przygotowanych na bazie świeżego pieczywa, wypiekanego w działającej w lokalu piekarni. Oprócz niewielkich kanapek, idealnych na przystawkę do wina czy lekką kolację, w ofercie znajdziecie propozycje typowo lunchowe, czyli większe kanapki przygotowywane z rzadko spotykanych w łódzkich restauracjach bajgli. Nie zabraknie też oczywiście śniadań, zarówno wytrawnych jak i na słodko, np. z wypiekaną na miejscu chałką, oferowanych już od 9.00. Do tego codziennie w menu dwie różne zupy i tarty, czyli proste i smaczne dania na lunch czy lekki obiad. Wszystko pasujące idealnie do oferowanego w Breadni wina, którego karta nie będzie zbyt rozbudowana, ale za to zróżnicowana zarówno pod względem rodzaju jak i cen.

Skoro już o cenach mowa, to te mają być przystępne. Za lampkę domowego wina zapłacimy 5 zł, w podobnej cenie oferowane będą zupy, a ceny dużych, lunchowych kanapek wyniosą ok. 9 zł. Założenie jest takie, by za ok. 15 zł można było zjeść tu lunch z lampką wina.

Breadnia - nowa restauracja przy Piotrkowskiej

Właścicielami nowej restauracji są dwaj przyjaciele, dla których poza funkcją gastronomiczną miejsca ważne jest zachowanie charakteru i tradycji lokalu przy Piotrkowskiej 86. Przez lata mieściła się tu galeria sztuki, co teraz stanie się jednym z filarów działalności Breadni. Panowie zamierzają organizować cyklicznie zmieniające się wystawy prac łódzkich artystów oraz pokazy multimedialne.

Breadnia - nowa restauracja przy Piotrkowskiej

Breadnia
ul. Piotrkowska 86
Tel. 793 457 999
Facebook: facebook.com/Breadnia

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...