Caffe przy ulicy, Cocoart’s i Gastromachina otwierają nowe lokale

Czyżby ten rok należał do weteranów? Trzech mocnych graczy rozszerza pole działania. Sprawdźcie, kiedy i gdzie można szykować się na otwarcie.

Mają doświadczenie, popularność i markę znaną nie tylko w Łodzi. Dla Caffe przy ulicy będzie to już piąte otwarcie (i pierwsze w centrum), ale działalność rozszerza też butikowa cukiernia Cocoart’s i burgerownia Gastromiachina, która poza lokalem stacjonarnym, jeździ również po Polsce food truckami. Gotowi na nowe otwarcia? No to otwierajcie kalendarz i notujcie.

Cocoart’s

Cukiernia Cocoart's

Ruszy jako pierwsza z wspomnianej trójki. Otwarcie nowej cukiernio-kawiarni planowane jest już na przełom kwietnia i maja. Do tej pory ich super lodów i monoporcji można było skosztować na Okopowej 111, drugi punkt będzie zlokalizowany na Retkini, dokładnie przy ulicy Retkińskiej 143 (tuż przy roku z ulicą Maratońską). Na pewno zmieni się wystrój – w planach między innymi grafika na ścianie z drzewem kakaowca. Przybędzie miejsca, choć nadal lokal będzie niewielki i kameralny. Tu również będzie można podejrzeć produkcję i oczywiście skosztować przebojów Cocoart’s. Cukiernia to nowoczesne desery, lody, ale również okolicznościowe torty, ciasta i zamówienia specjalne. Wiele z nich będzie można zamówić i odebrać na Retkini (wyjątkiem będą jedynie torty weselne, po które należy wybrać się na Okopową).

Gastromoachina

Gastromachina

W drugiej połowie maja na otwarcie nowego lokalu zaprosi ekipa Gastromachiny. Lokalizacja: Piotrkowska 93 (tak, blisko pierwszej lokalizacji). Czas rozwiać plotki – bistro spod numeru 89 nie zostanie zamknięte. Pierwsza miejscówka nadal będzie specjalizowała się w burgerach, druga zaś w stekach i innych mięsach w ciekawych odsłonach (ale nie zabraknie też propozycji dla wegetarian). Na miejscu powstanie wędzarnia, w której przygotowywane będą także własnej produkcji wędliny czy sery (wykorzystywane w daniach, ale z możliwością zakupu na wynos). Do tego koktajl bar z fajnymi alkoholami, między innymi gatunkowymi, torfowymi whisky. Nowy lokal nie ma jeszcze swojej nazwy, ale na pewno będzie odnosić się do Gastromachiny (roboczo miejscówka nazywana jest nowym gastro).

Caffe przy ulicy

Caffe przy ulicy

Nareszcie w centrum! Prośby zostały wysłuchane i piąta kawiarnia otworzy się przy Nawrot 1a. Ekipa Caffe nie chciała otwierać się przy Piotrkowskiej, boczna uliczka bardziej pasowała im do tytułowego konceptu „przy ulicy”. Już niedługo na Nawrot powstanie kolejny woonerf, tuż obok jest też parking (w planach nawet poziomowy). Na pewno Agnieszka po raz kolejny zaskoczy fajnym wystrojem, a kulinarnie odnajdziecie wszystko, co najlepsze o ofercie innych lokali. Centrum będzie miało swoje własne tematyczne śniadanie (szczegóły są jeszcze niespodzianką), ale co ciekawe, w śródmiejskiej kawiarni zjecie wszystkie zestawy dostępne na osiedlach. Kolejna nowość – alkohol. Możliwe, że lada moment pojawi się we wszystkich miejscach, ale przy Nawrot na pewno będzie można sięgnąć po kieliszek prosecco. Otwarcie planowane na połowę czerwca.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...