Fot: Caffe przy ulicyMieszkańcy Retkini nie muszą juz zazdrościć tym z Bałut – od końca października mają swoje Caffe przy ulicy, w dodatku większe.

W Łodzi potrzeba fajnych, osiedlowych kawiarni. Za sztandarowy przykład służy tu zawsze Caffe  przy ulicy – o wolne miejsce przy Łagiewnickiej biją się już nie tylko mieszkańcy Bałut, ale też „przyjezdni” fani tego miejsca. Gdy w głowach Agnieszki i Rafała zrodził się pomysł o otwarciu drugiej kawiarni, od razu pomyśleli o lokalu z dala od centrum. Znaleźli na Retkini, a dokładnie przy ul. Kostki Napierskiego 1.

Fot: Caffe przy ulicy

Wystrój, jak i menu jest bardzo zbliżone do konceptu, który znacie z Łagiewnickiej. Jest trochę offowo, ale też domowo –  zarówno w aranżacji, jak i klimacie miejsca. Uwagę przykuwa tu duże, charakterystyczne logo na ścianie oraz antresola. –Chcieliśmy stworzyć w kawiarni dwie strefy. Parter chętniej wybierają goście, którzy wpadli na szybką kawę i śniadanie. Góra sprzyja dłuższym spotkaniom z przyjaciółmi – mówi Rafał Winter.

Fot: Caffe przy ulicy

Jeśli chodzi o jedzenie, nikt nie będzie się czuł pokrzywdzony – teraz słynne już ciasta Caffe przy ulicy są wypiekane w podwójnej ilości i trafiają do dwóch miejsc równocześnie. Do tego oczywiście śniadania, kanapki, tosty i sałatki. Na Retkini również dostępne jest pieczywo z Montagu, możliwie, że z czasem oferta zostanie rozszerzona o zupy. Wspólny jest też cennik. Za espresso zapłacicie tu 4 zł, za cappuccino 6 zł, domowe ciasto kosztuje 9 zł, a kanapki 9-16 zł (małe 9-11 zł i duże 12-16 zł).

Fot: Caffe przy ulicy

Kawiarnia przy Kostki Napierskiego czynna jest przez cały tydzień od 8.00 do 19.00 (w niedzielę od 11.00). Możliwie, że z czasem założyciele zdecydują się na wydłużenie godzin pracy – to na specjalną prośbę gości, którzy chcieliby odwiedzać Caffe przy ulicy również wieczorami. Na koniec dobra wiadomość – na Retkini również obowiązuje rabat z kartą Jemy w Łodzi.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...