Chude Ciacho – słodkości bez wyrzutów sumienia

Od ponad miesiąca przy ulicy Narutowicza 25 w Łodzi działa wyjątkowe miejsce, w którym królują odchudzone ciasta i desery. Bez wyrzutów sumienia możecie też zajadać się tutaj burgerami i panini przygotowywanymi ze specjalnego pieczywa.

Chude Ciacho to owoc pasji do gotowania i zainteresowania zdrową kuchnią Marcina i Kuby. Zanim otworzyli lokal spędzili wiele godzin opracowując autorskie receptury wszystkich ciast, deserów i dań, które trafiły do karty. Wszystkie skomponowane są w oparciu o zbilansowaną dietę, przy uwzględnieniu zawartości makroskładników oraz liczby kalorii. W opisie wszystkich znajdziecie też informację o zawartości glutenu (a raczej jego braku), laktozy, nabiału oraz ewentualnych alergenów.

Chude Ciacho, fot: FB Chude Ciacho

A co zjecie w Chudym Ciachu? Przede wszystkim mnóstwo zdrowych i mocno odchudzonych słodkości. Są tu ciasta, ciastka, tarty i torty – wszystkie bezglutenowe i bez cukru, zamiast którego Kuba i Marcin używają erytrolu. Wypieki są w większości również wegańskie. Do tego desery na bazie granoli lub chia w kilku rodzajach, między innymi z musem mango, kremem czekoladowym czy orzechowym. Wszystkie podawane są w słoikach, w których z łatwością zabierzecie je na wynos.

Chude Ciacho, fot: FB Chude Ciacho

To nie koniec słodkości. W Chudym Ciachu zjecie też gofry, naleśniki i pancakes (wszystkie w cenie 14 zł za porcję). W zależności od waszej diety możecie wybrać wersję białkowo-węglowodanową lub białkowo-tłuszczową. Do wszystkich możecie wybierać spośród kilkunastu dodatków. Wszystkie niskokaloryczne i bezcukrowe.

Chude Ciacho, fot: FB Chude Ciacho

Wśród niezwykłych wypieków Kuby i Marcina znalazło się też wyjątkowe pieczywo nie zawierające węglowodanów. Przygotowywane jest z mąki migdałowej, ziaren słonecznika, siemienia lnianego, pestek moreli i sezamu. Na jego bazie w Chudym Ciachu przyrządzane są burgery, panini i niewielkie, tapasowe kanapeczki. Burgery dostępne są w trzech rodzajach: z grillowanym kurczakiem, grillowanym łososiem i omletem (ceny od 17 zł do 23 zł). Wszystkie podawane ze świeżymi warzywami i niskokalorycznymi sosami.

Chude Ciacho, fot: FB Chude Ciacho

Podobnie jest z panini. Zapiekane kanapki z niskotłuszczowym serem żółtym i świeżymi warzywami oferowane są w trzech rodzajach: z grillowanym kurczakiem, wędzonym łososiem lub jajkiem sadzonym (ceny od 12 zł do 14 zł). Kanapeczki oferowane są zaś z różnymi dodatkami, w tym w wersji wegańskiej. Lokal zaczyna pracę wczesnym rankiem, więc zdążycie wpaść tu na śniadanie jeszcze przed pracą.

Chude Ciacho, fot: FB Chude Ciacho

Chude Ciacho możecie odwiedzać przy Narutowicza 25 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00, a w soboty i niedziele od 10.00.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...