fbpx

Fot. Coffee Runner

Dużo w ostatnim czasie piszemy o food truckach., jednak dziś, zamiast jedzenia, zapraszamy na zimne i gorące napoje.

Coffee Runner to zabytkowy, czterdziestoletni Mercedes, który kilka dni temu na stałe zaparkował przy zbiegu ulicy Piotrkowskiej i Mickiewicza (znajdziecie go przy balonie z książkami). Wrzucamy go do naszego zestawienia food trucków, choć jedzenia w nim nie znajdziecie. Napijecie się tu za to dobrej kawy lub orzeźwiającej lemoniady.

Fot. Coffee Runner/Mateusz Patalon

Coffe Runner to połączenie dwóch pasji Bartka Biesiady – miłości do motoryzacji i napojów kawowych (wcześniej przez 10 lat był związany z gastronomią). Pomysłodawca Coffee Runnera na trzy miesiące zamknął się w garażu i z niewielką pomocą znajomych stworzył własną, mobilną kawiarnię. Mogliście go już spotkać na Street Food Festival czy w Pasażu Schillera, przez jakiś czas gościł też przed Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Teraz wraca na dobre do Łodzi. Ostateczne godziny otwarcia są jeszcze ustalane, ale wstępnie ma być czynny w tygodniu w godz. 8.00-18.00, a w soboty i niedziele od 13.00 do 18.00.

W menu przede wszystkim aromatyczna kawa (Bartek współpracuje z kilkoma sprawdzonymi palarniami). Espresso 4 zł, za 7 zł napijecie się cappuccino lub małej latte (0,3 l). Duża jest o złotówkę droższa, tyle samo kosztuje też kawa mrożona. Ofertę uzupełniają lemoniady na bazie świeżych owoców, warzyw i ziół: truskawki, cytryny czy ogórka. Cena kubka o pojemności 0,4 l wynosi 7 zł, uwaga – możecie poprosić też o darmową dolewkę.

Fot. Coffee Runner/Mateusz Patalon

Obecne miejsce postoju to niewątpliwie dobra lokalizacja dla pracowników pobliskich biurowców, więc koniec z rozpuszczalną w domu – od rana możecie sobie zafundować dawkę kofeiny w znacznie lepszym wydaniu. Kto się spieszy, biegnie z kubkiem do pracy, a kto ma nieco więcej czasu, siada i cieszy się widokiem Piotrkowskiej. Przed Coffee Runnerem już stoją małe stoliczki z krzesłami, a wkrótce pojawią się też leżaki.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...