W Colour Cafe witają nas jesienne dynie, a już chwilę później dostajemy kolorową filiżankę z kawą lub czekoladę na gorąco. Różową czekoladę!

Piotrkowska 132 – trudno uwierzyć, że wcześniej był tam po prostu sklep z butami. Wnętrze przeszło totalną metamorfozę. Spod karton-gipsów udało się odzyskać prawdziwą cegłę, która pamięta historię starej kamienicy, sufit bogato udekorowano zielenią. Zgodnie z nazwą jest kolorowo – takie są fotele, filiżanki, poduszki i ozdoby. Wpadajcie, by ogrzać się w chłodny jesienny dzień!

Kawa z włoskiej palarni

Założycielką kawiarni jest Marta – spełniła właśnie swoje marzenie o własnej kawiarni. Znam ją od lat i wiem, że ugości wszystkich najlepiej jak potrafi. Colour Cafe zaprasza na kawę od 8.00 rano. Ziarna, z których jest parzona wypalane są we włoskiej, a dokładnie w toskańskiej palarni. W chwili obecnej jest jeden rodzaj – stuprocentowa arabica z nutami orzecha włoskiego, laskowego, wanilii i czekolady, ale za chwilę fani kawy będą mieli znacznie większy wybór mieszanek z całego świata (będą zaparzane w specjalnym ekspresie). Kawa podawan jest oczywiście w kolorowych filiżankach.

Różowa czekolada na gorąco

Jest kawa, oczywiście herbata, ale mocną pozycją kawiarni będą czekolady, nie takie „z proszku” tylko poprawnie, tak jak powinno być, z rozpuszczonej czekolady. Różne smaki, różne dodatki, ale na uwagę zasługuje na pewno ta różowa. Całkiem niedawno pojawiła się na rynku, jest naturalna, a poza kolorem wyróżnia ją również delikatny, owocowy smak. Pięknie prezentuje się z marschmallows i cieszy się tak dużą popularnością, iż w pierwsze weekend po prostu jej zabrakło, choć zapasy miały starczyć na znacznie dłużej.

Sernik jak u babci

Nie ma lepszego towarzystwa do kawy niż dobre ciasta. Marta stawia przede wszystkim na domowe wypieki, ale poza klasycznymi deserami pojawiają się też monoporcje, mini bezy z owocami czy muffiny. Jeszcze przed otwarciem miałam okazję spróbować lekkiego jak chmurka sernika dyniowego, ale chyba jeszcze lepszy okazał się tez ostatni – z grubą warstwą malin. Ciasto smakowało jak u mojej babci (było nieco bardziej puszyste), a owocowy dodatek nie tylko przełamywał słodycz, ale nadawał mu wyjątkowego, indywidualnego charakteru.

Czekamy na śniadania

Na razie kawa i słodycze, ale niedługo Colour Cafe zaprosi was także na śniadania. Na pewno pojawią się kanapki, ale również opcje na słodko czy śniadaniowe zestawy. Nowe miejsce możecie odwiedzić każdego dnia między 8.00 a 20.00, śledźcie je uważnie, ponieważ na pewno zaskakiwać was będzie nowościami, nie tylko tymi kulinarnymi.               

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...