Czekolada i wino – wyjątkowe warsztaty [KONKURS]

Piątkowy wieczór spędziłyśmy jedząc czekoladę, robiąc czekoladę i popijając to wszystko winem. Idealnie, prawda? Wszystko za sprawą wyjątkowych warsztatów w Manufakturze Czekolady zorganizowanych we współpracy z Klubem Wino.

Czy coś może brzmieć pyszniej i bardziej rozpustnie niż połączenie czekolady z winem? Chyba nie, chociaż przyznam, że kiedy w pierwszym momencie usłyszałam o miksie tych dwóch rzeczy w ramach jednej degustacji trochę się skrzywiłam. Każdą z osobna oczywiście uwielbiam, ale nie za bardzo wyobrażałam sobie, jak mogą iść w parze. W miniony piątek, połączone siły Manufaktury Czekolady i Klubu Wino w podwórku Piotrkowskiej 217 udowodniły mi, że mogą i efekt jest pyszny.

Czekolada i wino – wyjątkowe warsztaty [KONKURS]

Modne podwórko przy Piotrkowskiej jest domem dla rzemieślniczej manufaktury czekolady oraz świetnego wine baru. Oba lokale we własnym zakresie organizują regularne warsztaty i degustacje, ale w piątek po raz pierwszy postanowiły połączyć swoją wiedzę i swoje pasje żeby spróbować czegoś nowego. Niezwykłych warsztatów, podczas których uczestnicy nauczyli się robić własne czekolady oraz łączyć te słodkości z winem.

Czekolada i wino – wyjątkowe warsztaty [KONKURS]

Na początek Ola Duliba, menedżerka Manufaktury Czekolady i Damian Marchlewicz, szef kuchni Klubu Wino opowiedzieli nam trochę o czekoladzie i winie i o tym, jak i dlaczego mogą do siebie tak świetnie pasować. Nie pozostali gołosłowni i chwilę później próbowaliśmy różnorakich słodkości – czekolad gorzkich i mlecznych z różnymi dodatkami, do których podano odpowiednio dobrane wina. Efekt był naprawdę zaskakujący. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, że alzacki Gewürztraminer może po prostu idealnie komponować się ze smakiem gorzkiej czekolady z dodatkiem kandyzowanego imbiru. Inne połączenia były równie niesamowite i po sali co chwilę rozchodziły się odgłosy zachwytów.

Czekolada i wino – wyjątkowe warsztaty [KONKURS]

Ale czekało na nas więcej atrakcji i zanim wino za mocno zaszumiało w głowach przeszliśmy do działania, czyli do wyrabiania własnych czekolad. Manufaktura Czekolady jest miejscem, w którym możecie kupić rzemieślnicze, produkowane na miejscu słodkości, w weekendy możecie tu wpaść na słodkie śniadania, ale co chyba najciekawsze – możecie wziąć udział w warsztatach, podczas których poznacie masę ciekawych informacji o czekoladzie i jej produkcji. Po części teoretycznej pora na praktykę. Będziecie temperować, formować, dekorować i pakować własne tabliczki. I uwierzcie, że jest to fantastyczna zabawa i doskonały sposób na spędzenie czasu.

Czekolada i wino – wyjątkowe warsztaty [KONKURS]

Z gotowymi tabliczkami wróciliśmy do wina. Ostatnia część spotkania upłynęła nam znowu na degustowaniu i snuciu rozmów i opowieści o czekoladzie i gronowych trunkach. Ola i Damian dzielili się swoją wiedzą, a my próbowaliśmy, pytaliśmy i dzieliliśmy się wrażeniami w coraz bardziej swobodnej atmosferze (bo wino, wiadomo).

Czekolada i wino – wyjątkowe warsztaty [KONKURS]

Takie połączone, czekoladowo-winne spotkanie odbyło się po raz pierwszy, ale ekipy Manufaktury Czekolady i Klubu Wino obiecują, że nie ostatni. Obserwujcie ich Facebooki w poszukiwaniu informacji o kolejnym wydarzeniu, bo naprawdę warto wziąć w nim udział. Tymczasem w obu lokalach możecie wziąć udział w odbywających się regularnie warsztatach i degustacjach.

Czekolada i wino – wyjątkowe warsztaty [KONKURS]

Manufaktura Czekolady, przez całe lato zaprasza codziennie na czekoladowe warsztaty dla dzieci (odbywają się trzy razy dziennie), ale możecie tu też wziąć udział w spotkaniach dla dorosłych – otwartych i indywidualnych. Wyobraźcie sobie jaki to świetny pomysł na randkę, wieczór panieński albo urodzinową imprezę! Nie inaczej jest w Klubie Wino, który organizuje regularne, tematyczne degustacje komentowane. Jest wino, są przekąski i dużo ciekawych opowieści. Chociaż przyznamy, że osobiście najbardziej lubimy tę trochę późniejszą część „nieoficjalną”.

Czekolada i wino – wyjątkowe warsztaty [KONKURS]

KONKURS!

Jeśli chcecie sami przekonać się, jak świetnie można spędzić czas na warsztatach czekolady czy degustacji wina, to mam dla was konkurs, w którym możecie zgarnąć dwuosobowe zaproszenie na szkolenie z produkcji własnych tabliczek w Manufakturze Czekolady albo na wieczór przy winie w Klubie Wino.

Aby je zgarnąć wystarczy wysłać na adres jemywlodzi@gmail.com maila z informacją, czy chcecie wybrać się na warsztaty czekolady czy może wolicie degustację win i uzasadnić dlaczego.

Na wasze odpowiedzi czekamy do piątku, 3 sierpnia 2018 roku do godziny 23:59. Zaproszenia obowiązują na dowolne warsztaty albo dowolną degustację, więc sami będziecie mogli wybrać dowolny termin. Nie zapomnijcie podać w mailu imienia i nazwiska.

ZWYCIĘZCY

Zaproszenie na degustację wina w Klubie Wino powędrowało do Sylwii B., a na czekoladwe warsztaty wybierze się Marta K. Gratulujemy!

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...