fbpx

Przytulne, magiczne, domowe, z historią w tle. Sprawdźcie te nowe miejsca o aromacie kawy, które czarują swoim wdziękiem.

Nie wiem jak wy ale ja kocham te wszystkie korzenne napoje, gorące czekolady z piankami i całą zimowo – otulającą otoczkę. Spędzenie czasu w klimatycznej kawiarni na wygodnym fotelu z książką w ręku i kubkiem kawy, to jest naprawdę coś. Rzadko udaje mi się znaleźć trochę więcej czasu na taką przyjemność, chociaż te cztery miejscówki wybitnie kuszą swoją atmosferą. 

Polonia Cafe and Bistro – Narutowicza 38

Wnętrze kawiarni to historia Łodzi. Znajduje się ona w ponad stuletnim hotelu Polonia. Bardzo klimatyczne wnętrze i przyjemne miejsce na wypicie kawy w towarzystwie ulubionej książki. Pięknie odnowione meble, kryształowe żyrandole i eleganckie tapety zabierają nas w podróż do przedwojennej Łodzi. Kawiarnia wystartowała w październiku. W menu znajdziecie kawy klasyczne ale też ich sezonowe odsłony. Teraz spróbujecie kawy kasztanowej, o smaku słonego karmelu, albo pachnącą świętami kawę piernikową. Polonia Cafe serwuje także śniadania. Mają tosty, sałatki, musli bowl, wrapa z bekonem i warzywami, grillowane kiełbaski. Sami pieką domowe ciasta i smażą pączki. W ich menu często pojawiają się nowości. 
Polonia Cafe otwarta jest cały tydzień. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00, w weekendy od 10.00 do 20.00.

Espresso Patronum – Piotrkowska 120

O tym otwarciu było głośno, a kolejka przed lokalem ciągnęła się jeszcze długo po nim. Kawiarnia inspirowana czarodziejskim światem Harrego Pottera. To magiczne miejsce dla prawdziwych fanów tego słynnego czarodzieja (mugole też są tolerowani). Nie tylko w wystroju odnajdziecie elementy znane z filmu i książki, ale również w menu. Choćby kremowe piwo wg receptury Espresso Patronum. Mają klasyczne i czarujące kawy np. popcorn latte, a także magiczny koktajl na bazie niebieskiej herbaty i wermutu, który zmienia kolor! Niedawno odświeżyli swoją kartę, w której znajdziecie nowe propozycje słonych i wytrawnych gofrów, a także domowe ciasta i desery.
Espresso Patronum zaprasza od wtorku do niedzieli od godziny 12.00. W piątki i soboty do 21.00, a w pozostałe dni do 20.00. 

Caffe przy Targu – Kilińskiego 39

Maleńka, przytulna kawiarenka, w której panuje domowa atmosfera. Znajduje się przy targu Jaracza, gdzie weekendami możecie trafić na kiermasz i obkupić się w cudeńka ręcznej produkcji. Po takich zakupach kawka jest mile widziana. A jeśli potrzeba wam czegoś na osłodę, mają też czekolady na gorąco i domowe ciasta – słyszałam, że mogą konkurować z tymi babcinymi. Po takich rekomendacjach z pewnością je sprawdzę!
Caffe przy targu otwarte jest od poniedziałku do środy w godzinach 9.00 – 17.00, czwartek i piątek od 9.00 do 19.00, w weekendy zaś od 10.00 do 19.00. 

Kawiarnia Ekspres do kawy – Krokusowa 3

Tą klimatyczną kawiarnię możecie kojarzyć z placu Dąbrowskiego. Tymczasem mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Stoków – właśnie otworzyli przy was drugi lokal! Doszły nas słuchy, że ekipa ekspresu, to prawdziwi specjaliści od polepszania humoru.
Poza rozgrzewającymi kawami, herbatami i czekoladą możecie wpaść do nich na śniadania, desery i kieliszek wina. W menu widnieją omlety, jajecznica i jej wegańska siostra – tofucznica, są też croissanty, bajgle i tosty z różnymi dodatkami. Sami pieką swoje słodkości w tym torty, które przygotują też na zamówienie. Późnym popołudniem możecie zajrzeć na kratowe piwo albo prosecco.
Otwarci są od wtorku do soboty w godzinach 10.00 – 19.00, a w niedziele do 17.00.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...