Daleko Blisko

Już dziś startuje nowa kawiarnia podwórka przy ul. Piotrkowskiej 138/140. Coś specjalnie dla miłośników podróży, ale nie tylko.

Daleko Blisko to spełnienie wieloletnich marzeń o stworzeniu miejsca, które łączyłoby w sobie pasję do poznawania nowych miejsc, ludzi, kultur i smaków. Właścicielka lokalu, Olga Skorupka, z zawodu jest tłumaczem konferencyjnym, miłośniczką podróży z zamiłowania. Wróciła z Brukseli, by w rodzinnym mieście stworzyć miejsce dla ludzi otwartych na świat.

Daleko Blisko

Jak przystało na OFF Piotrkowską, w kawiarni nie zabraknie elementów z cegły, przytulności wnętrzu nadadzą zaś akcenty podróżnicze: mapy, globusy czy przywieziona z egzotycznych eskapad oryginalna zastawa. W menu królować będą szybkie przekąski: słodkie ciasta i desery oraz wytrawne tarty, pieczone pierogi czy tortille. Już wkrótce pojawią się też belgijskie gofry.

Daleko Blisko

Inspiracją dla dań będzie kuchnia z całego świata, ale jak podkreśla Olga, podróżowanie to również umiejętność odkrywania bliskich stron. Stąd pomysł na sięgnięcie po lokalne potrawy i produkty, jak chociażby pochodzące z Dobronia uznane wino aroniowe czy piwa produkowane w niewielkich browarach.

 

Daleko Blisko

Wątek podróżniczy to nie tylko menu, ale również spotkania z ciekawymi ludźmi czy prowadzone w różnych językach warsztaty konwersacyjne. Możemy się o tym przekonać już w najbliższy weekend – będą pokazy slajdów, prezentacje i opowieści z podróży, zarówno tych polskich, jak i egzotycznych. Początek o godz. 18.00.

Daleko Blisko

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...