Fresco Cafe

Na jednych degustacjach rozprawia się o bogatym bukiecie, łzach czy taniczności, na innych po prostu spędza się miło czas w towarzystwie wina. Fresco Cafe postawiło na tę drugą formułę.

W miniony wtorek, w kawiarni Fresco Cafe odbyła się degustacja win Cà Lunga. W cenie 20 zł od osoby uczestnicy mieli możliwość skosztowania pięciu różnych win oraz włoskich przekąsek.

Pretekstem spotkania była wizyta w Polsce Angelo Cassetta, właściciela włoskiej winnicy Cà Lunga. W kilka słowach przedstawiono nam historię winnego, rodzinnego biznesu, by chwilę później przejść już do degustacji trunków.

Angelo Cassetta

Jak przystało na włoskie wina, zaproponowane pozycje były stosunkowo lekkie i delikatne. Zaczęliśmy od białej Euforii wyprodukowanej w całości ze szczepu Trebbiano i Diademy (Chardonnay z dodatkiem odmian aromatycznych). Czerwone wino reprezentowały dwa połączenia Sangiovese, ukoronowaniem wieczoru była najmocniejsza propozycja, czyli Imperatus (stuprocentowy Cabernet Sauvignon).

Fresco Cafe

Nie będziemy dalej rozpisywać się o winnych bukietach, gdyż tym sposobem nie oddamy atmosfery wieczoru spędzonego w Fresco Cafe. Tu postawiono na niezobowiązujący klimat i fajną atmosferę. Pogoda jak na południu Włoch, dobre wino, włoskie przekąski – przez kilka godzin poczuliśmy się jak na wakacjach z dala od Łodzi.

Degustacja Fresco Cafe

Trzymamy kciuki za podobne inicjatywy zachęcające do spotkań przy kieliszku dobrego wina. To świetna propozycja dla tych, których jeszcze onieśmielają degustacje z pierwszym, drugim i trzecim nosem. Aby pić wino nie trzeba być enologicznym znawcą – w końcu wino to przede wszystkim dobra zabawa!

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...