Degustacja win z Doliny Loary w Klubie Wino fot. Klub Wino

W przedwalentynkowy czwartek, w Klubie Wino odbędzie się komentowana degustacja wyjątkowych win z Doliny Loary. Idealna okazja, aby przed świętem zakochanych wprowadzić się w romantyczny nastrój przy kieliszku francuskiego sauvignon blanc.

Choć wina z Francji od wieków cieszą się ogromnym uznaniem, to trunki pochodzące z Doliny Loary często nie są tak dobrze znane, jak te z popularniejszych, winnych regionów. Dolina ta słynie bowiem w pierwszej kolejności z kilkuset średniowiecznych i renesansowych zamków oraz pałaców usytuowanych nad rzeką i jej dopływami. Warto jednak poznać bliżej tradycje winiarskie tego rejonu, do czego zachęca Klub Wino.

Klub Wino

We współpracy z firmą Mielżyński, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych importerów i dystrybutorów win, Klub Wino przygotował degustację komentowaną trunków z Doliny Loary. Żaden z wielu regionów winiarskich Francji nie oferuje bowiem tak szerokiej palety win. Dolina i leżące w niej winnice rozciągają się wybrzeży Atlantyku aż po wzgórza Masywu Centralnego i leżą w kilku strefach klimatycznych. Różnorodność gleb, warunków klimatycznych i uprawianych szczepów jest więc olbrzymia i podobnie jest z winami.

Klub Wino

O wszystkim tym w trakcie degustacji opowie Michał Poddany – sommelier i główny menadżer w firmie Mielżyński, dla którego będzie to kolejna już wizyta w łódzkim wine barze. Goście degustacji spróbują 6 win – 4 białych i 2 czerwonych. Zaprezentowane zostaną wszystkie najważniejsze apelacje regionu (białe: AOC Sancerre, AOC Pouilly-Fume i AOC Vouvray oraz czerwone: AOC Chinon) oraz szczepy (sauvignon blanc, chenin blanc i cabernet franc).

Koszt udziału w degustacji wynosi 65 zł od osoby. Rezerwacji miejsc dokonywać można pod numerem telefonu 602 76 96 99 lub mailem na adres:michal@klubwino.pl.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...