fbpx

Degustacja win z regionu Rioja w Klubie Wino

Jeśli tak jak my nie chcecie jeszcze poddawać się jesiennej pogodzie i kurczowo trzymacie się letnich wspomnień, to koniecznie wybierzcie się na degustację hiszpańskich win z winnicy Vina Ijalba, która odbędzie się w Klubie Wino.

Niewiele smaków kojarzy nam się z latem tak wyraźnie, jak smak lekkich, południowych win. Powtórkę z hiszpańskich wakacji zafundować może wam Alfonso Fernandez – przedstawiciel winnicy Vina Ijalba, który w środę 25 września poprowadzi komentowaną degustację w Klubie Wino. W jej trakcie oficjalnie zaprezentowane zostaną wina, które od kilku miesięcy znajdują się w ofercie sklepu.

Klub Wino

Winnica Vina Ijalba położona jest w najbardziej znanym, winiarskim regionie Hiszpanii – Rioja i skutecznie łączy bogate tradycje regionu z nowoczesnością. Większość produkowanych tu win pochodzi z ekologicznych upraw winorośli, w których nie wykorzystuje się żadnych substancji chemicznych i sztucznych nawozów czy środków ochrony roślin. Choć podstawowa linia wina bazuje na najpopularniejszym szczepie obszaru – Tempranillo, to winnica jako jedyna w regionie przywróciła świetność zapomnianemu szczepowi Maturana Tinta. W jej ofercie znaleźć można również wini produkowane w 100% ze szczepu Graciano, co jest niezwykłą rzadkością.

Klub Wino

Większość prezentowanych w trakcie degustacji win, to wina czerwone, które są w regionie Rioja znacznie popularniejsze od białych. Wszystkie są lekkie, owocowe, o dużej świeżości – idealne na miły wieczór powakacyjnych wspominek. Koszt udziału w degustacji wynosi 60 zł od osoby. Rezerwacji dokonywać można w Klubie Wino pod numerem telefonu 42 636 70 48.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...