fbpx

Degustacja win z regionu Rioja w Klubie Wino

Jeśli tak jak my nie chcecie jeszcze poddawać się jesiennej pogodzie i kurczowo trzymacie się letnich wspomnień, to koniecznie wybierzcie się na degustację hiszpańskich win z winnicy Vina Ijalba, która odbędzie się w Klubie Wino.

Niewiele smaków kojarzy nam się z latem tak wyraźnie, jak smak lekkich, południowych win. Powtórkę z hiszpańskich wakacji zafundować może wam Alfonso Fernandez – przedstawiciel winnicy Vina Ijalba, który w środę 25 września poprowadzi komentowaną degustację w Klubie Wino. W jej trakcie oficjalnie zaprezentowane zostaną wina, które od kilku miesięcy znajdują się w ofercie sklepu.

Klub Wino

Winnica Vina Ijalba położona jest w najbardziej znanym, winiarskim regionie Hiszpanii – Rioja i skutecznie łączy bogate tradycje regionu z nowoczesnością. Większość produkowanych tu win pochodzi z ekologicznych upraw winorośli, w których nie wykorzystuje się żadnych substancji chemicznych i sztucznych nawozów czy środków ochrony roślin. Choć podstawowa linia wina bazuje na najpopularniejszym szczepie obszaru – Tempranillo, to winnica jako jedyna w regionie przywróciła świetność zapomnianemu szczepowi Maturana Tinta. W jej ofercie znaleźć można również wini produkowane w 100% ze szczepu Graciano, co jest niezwykłą rzadkością.

Klub Wino

Większość prezentowanych w trakcie degustacji win, to wina czerwone, które są w regionie Rioja znacznie popularniejsze od białych. Wszystkie są lekkie, owocowe, o dużej świeżości – idealne na miły wieczór powakacyjnych wspominek. Koszt udziału w degustacji wynosi 60 zł od osoby. Rezerwacji dokonywać można w Klubie Wino pod numerem telefonu 42 636 70 48.

Podobne posty

Nadziane do granic możliwości croissanty, ociekające serem smash burgery i chrupiąca włoska pizza w ...
Kto ma ochotę na gyros i zapiekaną fetę? Nareszcie pojawiły się w karcie Santorini. Idzie nowe – ...
25 łódzkich restauracji i kawiarni przygotowało swoje festiwalowe dania i desery inspirowane łódzką ...