Degustacja win z Robertem Makłowiczem w Galicji

W poświąteczny weekend restauracja Galicja w Manufakturze świętowała będzie urodziny. Ich główną atrakcją będzie degustacja win i specjałów kuchni galicyjskiej, którą poprowadzi Robert Makłowicz.

 

Znany dziennikarz i podróżnik kulinarny odwiedzi łódzką restaurację nie po raz pierwszy. W styczniu, wraz ze swoim wspólnikiem, znawcą i importerem win Wojciechem Lutomskim, gościł na otwarciu Winiarni Galicja. Jest ona jedyną łódzką reprezentacją Składu Win Win-Ko Makłowicz & Lutomski, a w jej ofercie znajduje się ponad 80 win wyselekcjonowanych osobiście przez obu panów. Podczas otwarcia winiarni zapowiadano organizację w Galicji regularnych degustacji win, a pierwsza z nich odbędzie się w piątek 10 kwietnia.

Degustacja win z Robertem Makłowiczem w Galicji

Spotkanie będzie miało formę kolacji, w trakcie której podanych zostanie sześć win i sześć odpowiednio dobranych potraw z menu restauracji Galicja. Wszystkie wina pochodzą z niewielkich, rodzinnych winnic położonych w różnych zakątkach Europy, które podczas swoich podróży chętnie odwiedza Robert Makłowicz. Osobiście wybiera on wina, które trafiają do oferty Składu Win Win-Ko, dlatego goście degustacji będą mogli posłuchać opowieści nie tylko o samych trunkach, ale także o winnicach, w których powstają oraz ludziach, którzy je tworzą. Wśród podanych tego wieczoru win znajdą się propozycje z winnic austriackich, włoskich, węgierskich i francuskich.

Degustacja win z Robertem Makłowiczem w Galicji

O kulinarną stronę degustacji zadba szef kuchni restauracji Galicja. Na ten wieczór przygotuje on między innymi gulasz wiedeński według przepisu Roberta Makłowicza. Będzie to jedno z trzech dań głównych podanych podczas kolacji. Oprócz gulaszu goście będą mogli spróbować polędwiczek wieprzowych na maślakach i polików wołowych w wiśniach. Na przystawkę podany zostanie tatar ze specjalnie wyselekcjonowanej wołowiny oraz wybór serów korycińskich. Na deser goście spróbują strudla jabłkowego.

Restauracja Galicja

Kolacja z Robertem Makłowiczem jest częścią obchodów urodzin restauracji Galicja, które potrwają przez cały weekend od 10 do 12 kwietnia. W sobotę w lokalu odbędzie się koncert, w trakcie którego podany zostanie urodzinowy tort, a w niedzielę restauracja zaprasza na dzień rodzinny ze specjalnymi atrakcjami dla dzieci. Przez cały weekend w Galicji będą obowiązywały urodzinowe promocje na wybrane dania i wina, a na gości czekały będą niespodzianki i upominki.

Degustacja win odbędzie się w piątek 10 kwietnia o godzinie 19.00. Koszt udziału wynosi 120 zł od osoby. Bilety kupować można w restauracji Galicja na Rynku Manufaktury lub rezerwować mailowo pod adresem: biuro@galicjamanufaktura.pl oraz telefonicznie pod numerem: 42 630 88 55. Udział w pozostałych wydarzeniach zaplanowanych z okazji urodzin restauracji jest bezpłatny.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...