fbpx

Trwa internetowy festiwal Delivery Week. Zobaczcie, jakich dań możecie spróbować w trakcie trwania tego wydarzenia i które łódzkie lokale biorą w nim udział.  

Delivery Week  rozpoczął się pod koniec marca i potrwa jeszcze miesiąc, do 31.05. Wydarzenie organizowane jest przez twórców Restaurant Week, a w jego trakcie szefowie kuchni wybranych łódzkich restauracji serwować będą dwudaniowe menu w wersji na wynos – a wszystko w cenie 35 zł.

W festiwalu wezmą udział restauracje z 9 miast regionów kraju, a wkrótce także z kolejnych lokalizacji. W naszym mieście do wydarzenia dołączyło 9 lokali: Las Tablas Tapas Bar, DaVella, Pittu Pittu, Komediowa, Nie Lada Restobar, Koku Sushi, The Chef, Restauracja HOT oraz Browar Księży Młyn. W większości z nich dwudaniowe menu pojawia się w dwóch wersjach, zazwyczaj mięsnej oraz wegetariańskiej – ale wszystko zależne jest od lokalu.

Co znalazło się wśród propozycji? Dania inspirowane są kuchniami całego świata. W The Chef czeka na Was ramen z wieprzowiną chashu i jajkiem oraz ciasto toffi z bananem, w Las Tablas spróbujecie kremu kukurydzianego oraz empanadas z chorizo lub warzywami, a w Pittu Pittu – krążków cebulowych i poutine, czyli frytek belgijskich z różnymi dodatkami. Włoska DaVella przygotuje dla was krem z pomidorów oraz spaghetti cacio e pepe z porchettą, a w wersji rybnej – krem serowo-porowy i czarne spaghetti z podgrzybkiem, krewetką i łososiem. W propozycjach Koku Sushi znalazł się za to m.in. tatar z łososia oraz wegetariański futomak z serkiem i warzywami.  

Podobnie jak podczas Restaurant Week, rezerwacji oraz płatności za wizytę dokonuje się online, a zamówienia można składać najpóźniej dzień wcześniej. Na stronie deliveryweek.pl wybiera się i opłaca liczbę zestawów festiwalowych oraz termin i godzinę dostawy (między 12.00 a 21.30). Do festiwalu wciąż mogą zgłaszać się nowe lokale.  

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...