Dieta z dostawą do domu - fot. pixabay.com

Każdemu, komu ciężko jest utrzymać dietę, nie ma czasu na gotowanie lub zwyczajnie gotować nie lubi, a jednocześnie chce odżywiać się zdrowo i regularnie, z pomocą przychodzą firmy świadczące usługę cateringu dietetycznego. Codziennie dostarczają one zestaw zbilansowanych posiłków prosto pod wasze drzwi. Postanowiłyśmy przyjrzeć się ofercie kilku łódzkich firm oferujących diety pudełkowe.

Lily on diet (www.lilyondiet.pl)

Lily On Diet - catering dietetyczny

Lily on diet to dietetyczny catering skoncentrowany na dostarczaniu klientom zbilansowanych, pełnowartościowych posiłków tworzonych na bazie najwyższej jakości produktów pochodzących z certyfikowanych źródeł i sprawdzonych gospodarstw. Do przygotowania potraw nie używa się tu cukru i unika glutenu. W stałej ofercie znajdują się diety klasyczne o kaloryczności od 1000 do 3000 kcal, dieta bezglutenowa i bezlaktozowa lowcarb oraz dieta bezglutenowa i bezlaktozowa dla sportowców. Zestawy złożone z pięciu lub trzech dań dowożone są do mieszkań i biur klientów codziennie w godzinach 18.00 – 23.00. Wszystkie zapakowane są w pojemniki ułatwiające ich wygodne przechowywanie i odgrzewanie.

Choć większość osób korzysta z dostaw posiłków na wszystkie dni tygodnia, to w Lily on diet można też wybrać opcję pięciodniową lub zamówić dostawy dietetycznych zestawów tylko na weekendy lub inne wybrane dni tygodnia. Za zestaw pięciu posiłków w diecie klasycznej zapłacimy 45 zł za dzień, bez względu na jego kaloryczność – o 10% tańszy jest zestaw trzydaniowy. Przy dłuższych zamówieniach można liczyć na atrakcyjne rabaty. Zamawiając dostawy w ramach diety klasycznej na 10 dni, za każdy z nich zapłacimy tylko 35 zł bez względu na wybraną kaloryczność. Dieta 30-dniowa kosztuje zaś 999 zł. Za zamówienie dowolnego dodatkowego posiłku, posiłku dla dziecka lub dodatkowej porcji mięsa zapłacimy 5 zł.

After Fit (www.afterfit-catering.pl i www.facebook.com/AfterFitCatering)

After Fit - catering dietetyczny

Oferta After Fit skierowana jest nie tylko do osób dbających o linię czy chcących schudnąć, ale także do każdego, kto ceni sobie zdrowe odżywianie i aktywny tryb życia, a nie znajduje czasu na przygotowywanie pełnowartościowych i odpowiednio zbilansowanych posiłków. W stałej ofercie znajdują się cztery różnorodne diety, z których każda spełnia inne założenia. Dieta Sportowa (na masę i na redukcję) przygotowana jest z myślą o osobach aktywnych fizycznie, podobnie jak dieta Paleo, która jest dietą redukcyjną, popularną wśród osób chcących zgubić zbędne kilogramy i miłośników CrossFitu. Nowością na łódzkim rynku jest dieta Samuraja będąca wariacją na temat diety Paleo wzbogaconą o bezglutenowe węglowodany. Jest ona szczególnie popularna wśród zawodników sportów walki.

Dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy, zadbać o układ krwionośny i zdrowie serca dostępna jest popularna dieta South Beach wykluczająca węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym. Istnieje też możliwość przygotowywania posiłków według diet na specjalne zamówienie. Wszystkie plany żywieniowe dostępne są w różnych wariantach kalorycznych z opcją wyliczenia makroskładników, co jest niezbędne przy budowaniu wymarzonej sylwetki. Zestawy złożone z 5 lub 3 dań dostarczane są wieczorem lub rano – w zależności od potrzeb klientów. Ceny zaczynają się już od 32 zł dziennie (South Beach 800 kcal), a przy dłuższych zamówieniach można liczyć na rabaty – 5% w przypadku diety 14-dniowej lub 10% dla diety miesięcznej.

SuViBox (www.suvibox.pl i www.facebook.com/suvibox)

SuViBox - catering dietetyczny metodą sous vide

Tym, co z pewnością wyróżnia Catering Dietetyczny SuViBox na tle konkurencji jest sposób przygotowywania potraw dostarczanych klientom. Większość dań, w szczególności mięs i warzyw przyrządzana jest metodą Sous Vide, która polega na gotowaniu zapakowanych próżniowo produktów w kąpieli wodnej poniżej temperatury wrzenia. Pozwala to na zachowanie jak największej ilości witamin i mikroelementów oraz delikatnej struktury i naturalnych smaków potraw. W ofercie SuViBox znajdują się diety standardowe, bezglutenowe, wegetariańskie, sportowe i bezrybne. Wszystkie dostępne są w różnych kalorycznościach w opcji pięciodaniowej (w cenach od ok. 43 zł dziennie) lub trzydaniowej For Office (od ok. 40 zł dziennie).

Kaloryczność i cel diety uzgadniane są indywidualnie z dietetykiem, pod którego stałą, telefonicznąopieką pozostają wszyscy klienci. Pozwala to na bieżącą modyfikację diety, np. zmianę kaloryczności lub wykluczenie pewnych produktów. Posiłki dostarczane są w godzinach 17.00 – 22.30 w szczelnie zamkniętych opakowaniach lub butelkach w przypadku koktajli. Klienci SuViBox mogą pochwalić się licznymi sukcesami w zdrowej walce ze zbędnymi kilogramami i centymetrami. Ale nie tylko! O tym, że programy żywieniowe firmy skrojone są na miarę świetnie świadczy historia klientki od lat cierpiącej z powodu niedowagi. Dzięki zbilansowanej diecie pudełkowej i współpracy z trenerem udało jej się przytyć wymarzone 5 kilogramów.

Catering Manufaktura (facebook.com/manufakturacatering)

Catering Manufaktura - fot. Katarzyna Jabłońska

Diety oferowane przez Catering Manufaktura dobierane są indywidualnie do potrzeb każdego klienta. Współpraca z firmą rozpoczyna się od spotkania z dietetykiem, który ustala optymalny rodzaj diety, i jej kaloryczność w zależności od oczekiwanych rezultatów i preferencji żywieniowych. Obok diet odchudzających i tych skoncentrowanych na poprawie sposobu odżywiania, Catering Manufaktura oferuje plany żywieniowe dla sportowców, którzy w zależności od rodzaju uprawianego sportu i poziomu aktywności mogą potrzebować nawet 5000 czy 7000 kalorii dziennie. Z oferty firmy korzysta m.in. Mariusz Balaziński, jeden z czołowych zawodników Polskiej Kadry Narodowej w kulturystyce, a także wielu utytułowanych zawodników CrossFit.

Za menu Cateringu odpowiada szef kuchni Jarosław Zaborowski, który dba, by dania były zbilansowane pod względem zawartości tłuszczów, białek i węglowodanów, a przy tym smaczne i ciekawe. Ceny pięciodaniowych zestawów zaczynają się od 49 zł dziennie. Wszystkie dostarczane są codziennie rano (również w weekendy) w szczelnych opakowaniach, umożliwiających łatwe przechowywanie, przenoszenie i odgrzewanie. Jedzenie przygotowywane jest w nocy, a pierwsze zestawy wyruszają do klientów już o 3 nad ranem. Dla tych, którzy w weekendy wolą gotować sami istnieje opcja pięciu dostaw w tygodniu, można też zdecydować się na same obiady (w cenie 14 zł za dwudaniowy zestaw). 

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...