fbpx

Lody w Babkarni

Od kilku dni w Babkarni zjecie nie tylko kremowe cupcakes, ale również własnej produkcji lody i sorbety.

Miesiące przygotowań, dziesiątki testów, kilka kontroli w Sanepidzie i w końcu się udało – w Babkarni stanęła lodówka z domowymi wyrobami. Nie tylko świetny smak, ale również wysoka jakość – nie znajdziemy w nich żadnych sztucznych barwników, aromatów czy ulepszaczy. Są za to prawdziwe owoce i oryginalne połączenia, a to wszystko doprawione pasją i miłością do słodyczy. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o ich produkcji zapytajcie Olgę i Sławka – chętnie opowiedzą, jak pracowali nad smakiem, odpowiednią strukturą i idealną proporcją cukru.

Lody w Babkarni

Smaki będą się regularnie zmieniać – na pierwszy ogień poszły delikatne lody jogurtowe, gorzka czekolada, czarna porzeczka, gruszka ze świeżym imbirem i grejpfrut z różowym pieprzem. Wszystkie świetne, ale w szczególności polecam dwa ostatnie smaki. Z zasady unikam lodów owocowych (moja bajka to czekolada, kawa i wariacje na ich temat), a te pochłonęłam w minutę i prosiłam o dokładkę. Z grejpfruta wzięto to co najlepsze, czyli cytrusowy, orzeźwiający smak (w deserze nie czuć charakterystycznej goryczy), a z owocową nutą idealnie kontrastuje różowy pieprz, znacznie delikatniejszy od swojego czarnego czy czerwonego kuzyna.

Lody w Babkarni

Lody w wafelku, a na patyku sorbety. Ja trafiłam na rabarbarowy – słodki i treściwy (to nie zamrożona smakowa woda, a dobrze wyczuwalny owoc, czy też warzywo dla ścisłości). Porcja 50 g (odpowiednik dużej kulki) kosztuje 3 zł. W lodowych planach między innymi poziomka, malaga czy czarny bez z nutą miodu i wanilii, a na chłodniejsze dni – czekolada i kawa. Na tym nie kończą się pomysły Babkarni – za chwilę będzie można tu skosztować lodowych tortów, a gałki podawane będą w waflach własnego wypieku.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...