fbpx

Próba Smaku - kolacja degustacyjna w Lokalu

Wrzesień w Lokalu rozpocznie się bardzo apetycznie. Szefowa kuchni, Marta Edmunds zaprasza na kolację degustacyjną, w trakcie której zaprezentuje swoje popisowe dania.

 

Uwielbiamy kolacje degustacyjne. To rzadka okazja żeby w ciągu jednego posiłku spróbować kilku różnych dań i przekonać się o możliwościach kulinarnych szefa kuchni. Standardowe rozmiary porcji w restauracjach sprawiają, że nawet najwięksi smakosze rzadko dają radę zjeść obiad złożony z przystawki, zupy, dania głównego i deseru. Porcje degustacyjne są na tyle małe, że pozwalają na spróbowanie znacznie większej ilości potraw. Tak będzie też 4 września w Lokalu, gdzie podczas degustacyjnej Próby Smaku podane zostanie aż siedem dań.

Pierwsza próba smaku odbyła się w Lokalu w lipcu i zapowiadała wprowadzenie nowego, letniego menu. Tym razem nie ma specjalnej okazji. Pretekstem do zorganizowania degustacji jest zamiłowanie Marty Edmunds do kulinarnych eksperymentów i zabawy smakiem. Szefowa kuchni Lokalu chce zaprezentować gościom produkty i dania, które są rzadko spotykane w łódzkich restauracjach. Będzie to zatem okazja, by spróbować foie gras, tatara z jelenia czy czerniny. W menu pojawią się także potrawy z perliczką, kaszanką, kurzymi sercami, rydzami i polskimi serami. Ciekawie zapowiada się deser z czekolady, buraków, koziego sera i szczawiu.

Jak mówi Marta Edmunds, całe menu na wieczór przygotowane jest bez żadnych kompromisów i w 100% odzwierciedla jej kulinarną osobowość. Warto przekonać się o jej możliwościach tym bardziej, że już wkrótce będzie ona rywalizowała w trzeciej edycji programu Top Chef. Koszt udziału w kolacji wynosi 85 zł od osoby. Dostępna jest też opcja z winem odpowiednio dobranym do każdej potrawy w cenie 130 zł od osoby. Bilety kupować można w Lokalu lub opłacić przelewem po wcześniejszej rezerwacji.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...