Ponad 200 wyselekcjonowanych win, a do tego mocne alkohole i cygara z całego świata. Monopolis już po raz drugi zaprasza na wyjątkowy Festiwal M&P.

Najpierw zapisujcie datę – sobota 25 maja 2024. Tego dnia w Monopolis przy Kopcińskiego 62 rozpocznie się druga edycja Festiwalu M&P poświęconego jakościowym winom, mocnym alkoholom i cygarom. Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00 i zakończy o 20.00 (ostatnie wejście o 19.30). Oczywiście radzimy pojawić się wcześniej. Często w przypadku takich wydarzeń oferta z godziny na godzinę topnieje. Tu macie gwarancję, że organizatorzy są bardzo dobrze przygotowani, ale po prostu dzięki temu można spędzić bardzo fajnie cały dzień.

Monopolis to piękna przestrzeń, dobre i różnorodne restauracje – idealne uzupełnienie imprezy. Byłyśmy na Festiwalu w tamtym roku i z całego serca polecamy – z klasą, profesjonalnie, ale absolutnie nie sztywno. Świetna atmosfera, oferta i ludzie, a do tego cudna pogoda! Tak było w tamtym roku i patrząc na prognozy, zapowiada się powtórka słonecznej, gorącej soboty.

Kieliszek w dłoń

Festiwal odbywa się w zamkniętej strefie. Zasady są proste – przy wejściu kupujecie bilet i dostajecie kieliszek, z którym wędrujecie od stoiska do stoiska. Możecie próbować do woli, a jest z czego wybierać! Samych winnych etykiet będzie ponad 200, a do tego whisky, brandy, koniaki, armaniaki, calvadosy, giny, rumy, grappy i likiery. Co ważne, to nie są przypadkowe trunki. Każdy z nich wyselekcjonowany, często uhonorowany medalami i tytułami w branżowych konkursach. Oczywiście po degustacji można zrobić zakupy, w dodatku w specjalnych festiwalowych cenach, które mogą różnić się od standardowych nawet o kilkadziesiąt procent (uwaga! zamówienia składacie na miejscu, odbieracie je w sklepie M&M przy ul. Zgierskiej 211).

Podobnie jak w tamtym roku, na festiwalu znajdziecie też stanowisko z markowymi cygarami. Na wszystkich spotkacie ludzi, którzy świetnie znają się na temacie, którzy przyjadą na łódzki festiwal z całej Polski. Ci wyczerpująco opowiedzą o trunkach, jak również pomogą w wyborze.

Wejściówki online i na miejscu

Bilet jednoosobowy kosztuje 100 zł, za wejściówkę dwuosobową zapłacicie 170 zł. Można je kupić w sklepie M&P, online (https://wina-mp.pl/kup-bilet) lub po prostu na miejscu w dniu wydarzenia. Wstęp tylko dla osób pełnoletnich.

Organizatorem festiwalu jest należąca do Mirosława Pawliny firma M&P, która od ponad 20 lat zajmuje się importem i dystrybucją alkoholi w Polsce. M&P ma ponad 50 salonów w kraju, w tym także w Łodzi. Alkohole jakie posiadają w swoich zbiorach importują niemal z całego świata. Wcześniej podobne festiwale firma organizowała w innych miastach (polecamy śledzić te wydarzenia), cieszymy się, że i Łódź doczekała się swojej imprezy.

Impreza dla każdego

Wydarzenie kierowane jest dla każdego – dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jakościowymi alkoholami, dla koneserów, ale także dla ludzi z branży gastronomicznej. W ubiegłym roku spotkałyśmy sporo restauratorów, którzy poszukiwali ciekawych win do swojej karty czy chcieli zapoznać się z nowościami (na co dzień nie ma możliwości spróbowania tak wielu rodzajów win). Na miejscu przez całą sobotę będzie dyżurował pan Michał Bald, sommelier i M&P Area manager. Znam Michała od pand 20 lat – trudno w Łodzi o osobę z większą wiedzą i doświadczeniem w temacie. Mogę zagwarantować, że będziecie przez niego dobrze zaopiekowani.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...