Drugi lokal King Kong otwarty

Gastronomia na łódzkich osiedlach rozwija się coraz dynamiczniej. Na taką lokalizację postawiła tym razem marka King Kong. Rok po głośnym otwarciu restauracji przy Piotrkowskiej 217 mamy drugi lokal – tym razem na Retkini.

Azja to chyba najgorętszy obecnie kierunek kulinarny w naszym mieście, co ogromnie nas cieszy. Podobnie jak zawsze cieszą nas otwarcia nowych lokali. Tym razem połączyły się obie nasze radości, bo właśnie ruszyła druga restauracja pod szyldem King Kong. W dodatku tajska kuchnia trafiła na osiedle – lokal otwarty został przy Wyszyńskiego 107 na Retkini (a pawilonie Tesco).

Drugi lokal King Kong otwarty

Z zamiarem rozwijania sieci lokali twórcy King Konga nosili się od dłuższego czasu. Udało się szybciej niż mogli się spodziewać, bo w ciągu pierwszego roku działalności. Nowa restauracja jest placówką franczyzową i na takich zasadach otwierane będą kolejne, a plany marki obejmują nie tylko Łódź.

Restauracja na Retkni jest trochę mniejsza i nastawiona bardziej na dostawy do klienta, ale poza tym nie znajdziecie właściwie więcej różnic. Wystrój lokalu utrzymany jest w tym samym stylu, co na Piotrkowskiej. Jest kolorowo, jest sporo zieleni, sporo drewna, przeszklona ściana kuchni i ogólny klimat egzotycznej dżungli.

Drugi lokal King Kong otwarty

W menu znajdziecie dania, które znacie z karty restauracji matki. Są zatem startery z klasycznymi satayami, smażonymi pierożkami i bułeczkami bao. Są zupy, wśród których nie zabrakło popularnego tom kha gai czy tom yum, ale możecie tu też spróbować innych kompozycji, jak wegańskie congee czy laksy. Jest też spory wybór curry z różnymi mięsami, kaczką, łososiem albo tofu. Nie mogło zabraknąć dań z woka z klasycznym pad thaitem na czele. Jest też pad krapow, które cieszy się coraz większą popularności, czyli wołowina w tajskiej bazylii podawana z ryżem i jajkiem sadzonym. Na deser pudding z tapioki z mango, a dla dzieciaków złagodzone i lekkie wersje tajskich klasyków.

Drugi lokal King Kong otwarty

W lokalu nie wypijecie jedynie koktajli na mocnych alkoholach, które znacie z restauracji przy Piotrkowskiej. King Kong na Retkini chce za to usprawnić dostawy. Taka lokalizacja pozwala na szybsze dowozy do klientów na osiedlu. Przyznamy, że trochę zazdrościmy mieszkańcom tej części miasta. Mamy nadzieję, że taka kulinarna różnorodność zawita też do innych dzielnic. W wielu z nich można już zjeść świetne śniadania czy lunche, ale odrobina egzotyki na pewno ucieszyłaby ich mieszkańców.

Drugi lokal King Kong otwarty

King Kong przy Wyszyńskiego czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 11:00 – 22:00, w piątki i soboty pracuje godzinę dłużej, a w niedziele od 12:00 do 22:00. Na dobry początek lokal przygotował specjalną promocję – rabat 15% na zamówienia z dostawą lub na wynos. Możecie je składać online na stronie www.kingkong.pl.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...