Dżazuu - nowy pub w OFF Piotrkowska

Myśleliście, że w OFFie nie ma już miejsca na nowy lokal? Jest i zostało właśnie zajęte przez knajpkę ciekawie uzupełniające ofertę Piotrkowskiej 138/140.

Choć z zasady piszemy o miejscach, w których się je, a nie pije, robimy wyjątek dla Dżazuu z sentymentu dla pubów w wydaniu z lat 90., w których spędziłyśmy naprawdę dużo czasu i które darzymy bardzo ciepłymi wspomnieniami. Lubimy puby, lubimy OFF Piotrkowską, więc z radością witamy nowe miejsce spod numeru 138/140.

Dżazuu - nowy pub w OFF Piotrkowska

Techniczne otwarcie już się odbyło, na oficjalne Dżazuu zaprasza w najbliższy piątek – uświetni je występ zespołu Blue Haze (koncert zaczyna się o 21.00, pub będzie czynny już od 15.00). Dobra muzyka będzie tu zresztą królować na co dzień. W menu Pijalni Muzyki przede wszystkim klasyka rocka, ale również jazz i blues. Na początek koncerty na żywo raz w tygodniu, ale już niedługo nawet dwa lub trzy razy częściej.

Dżazuu ciekawie odróżnia się od innych lokali zarówno ofertą, jak i wystrojem. Ten inspirowany jest Nowym Orleanem. Na jednej ze ścian wielka fototapeta z francuskiej dzielnicy miasta, na innych klimatyczne zdjęcia. W lokalu pozostawiono jedną ścianę z cegły, ale bardziej charakterystyczne są chociażby zielone okiennice czy aranżacja baru.

Dżazuu - nowy pub w OFF Piotrkowska

Jeśli o barze mowa – z nalewaka trzy rodzaje belgijskiego Grimbergena lub niepasteryzowany Okocim. Te pierwsze serwowane są na specjalnej tacce – za 13 zł możecie spróbować wszystkich trzech rodzajów (każde po 150 ml) lub zdecydować się na 330 ml kufel jednego w cenie 11 zł. Poza tym piwa rzemieślnicze, regionalne i 50 rodzajów drinków! Zacny wybór, do tego w bardzo przyzwoitej cenie – drinki kosztują od 12 do 25 zł. Na jedzenie raczej trzeba się będzie wybrać do konkurencji, ale i tu będzie można przekąsić kanapkę na ciepło czy tosty.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...