fbpx

Dzień Dziecka

W najbliższy weekend chciałoby się być w kilku, a nawet kilkunastu miejscach na raz. O Dniu Dziecka nie zapomniały też łódzkie restauracje i kawiarnie.

BuddhaPub&Restauracja Gronowalski

Gronowalski postawił w tym roku na kulinarny Dzień Dziecka – między 13.00 a 16.00 mali kucharze wezmą udział w warsztatach, na których samodzielnie przygotują pizzę (otrzymają również dyplomy Małego Kucharza). Poza tym będą zabawy, malowanki i specjalne zestawy obiadowe dla dzieci i rodziców.

Daleko Blisko
Interesuje was historia naszego miasta? Koniecznie wpadnijcie z dziećmi w niedzielę o 12.00 na warsztaty kulinarne z Karoliną Kołodziej, autorką książki „Odkryj Łódź”.  Przygotowanie (i zjedzenie) herbu na kilka sposobów brzmi nieco zagadkowo, ale bardzo zachęcająco. Wstęp bezpłatny, zapisy pod adresem cirregio@op.pl.

Esplanada
Tu Dzień Dziecka startuje o godz. 13.00. Każdy z małych gości otrzyma prezent niespodziankę, spędzi wesoło czas w towarzystwie klowna, a jeśli przyjdzie mu ochota, wróci do domu z fantazyjnie pomalowaną buzią.

malowanie twarzy

Karuzela Cafe
Karuzela świętuje cały weekend. Będzie dyskotekowe szaleństwo, zabawy ruchowe, malowanie twarzy, warsztaty artystyczne, czytanie bajek, puszczanie baniek mydlanych, konkursy z niespodziankami, a do tego pyszny poczęstunek. Do wyboru 4 terminy imprezy (sobota i niedziela, w godz. 12.00-15.00 lub 16.00-19.00), koszt: 30 zł, zapisy pod adresem kontakt@karuzelacafe.pl.  Będzie też coś dla rodziców – zestaw kawa i ciastko w cenie 10 zł.

Lokal
Po sąsiedzku z Karuzelą jest Lokal, w a nim również super zabawa dla najmłodszych. Dzień Dziecka jest jednocześnie początkiem realizowanego tu artystycznego projektu Labirynt duetu Robosexi.  Roxi i Sebo wprowadzą uczestników w niezwykły świat robotów – wspólnie poszukają robotów w otaczającej przestrzeni, będą je udawać, roboty będą też motywem przewodnim artystycznych warsztatów.  
Termin: niedziela 12.00-15.00, wstęp bezpłatny

Presto
W każdy łódzkim lokalu sieci Presto dzieciaki dostaną drobne upominki. Poza tym w restauracjach przy Piotrkowskiej 27 i 142 odbędzie się losowanie zaproszeń na pizzę, makaron czy deser (wszystkie kupony wygrywają), zaś na Piotrkowskiej 67 i Maratońskiej 67/69 przygotowano warsztaty artystyczne. Po okiem animatorki maluchy wykonają biżuterię z makaronu oraz będą wycinać wzory z ciasta do pizzy.

Surindustrialle

Surindustrialle
Jeśli kochacie bańki mydlane, koniecznie odwiedźcie podwórko przy ul. Piotrkowskiej 118. Na małych i dużych czekać tam będzie ziejący bańkami smok, każdy będzie też mógł nauczyć się puszczania mydlanych gigantów. Start o godz. 12.00.

U Kretchmera
Na koniec aż dwa dni radosnego świętowania. W sobotę i niedzielę (godz. 12.00-17.00) Dzień Dziecka organizuje restauracja U Kretchmera. Będzie się działo! W programie między innymi konkursy z nagrodami, czytanie bajek, malowanie buziek, warsztaty kulinarne prowadzone przez samego szefa kuchni oraz masa gier i konkursów z nagrodami. Wstęp wolny.

Poza tym:

Europejski Piknik Rodzinny na parkingu Gazety Wyborczej (niedziela, 10.00-17.00)

Charytatywny Piknik w Kalonce (sobota, 13.00-20.00)

Festiwal Chleba w Ogrodzie Botanicznym (niedziela 14.00-18.00)

Dzień Dziecka z Kompanją Brus (niedziela, od 12.00)

Sjesta w Julianowskim (niedziela, 12.00-20.00)

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...