Dzień Dziecka

W najbliższy weekend chciałoby się być w kilku, a nawet kilkunastu miejscach na raz. O Dniu Dziecka nie zapomniały też łódzkie restauracje i kawiarnie.

BuddhaPub&Restauracja Gronowalski

Gronowalski postawił w tym roku na kulinarny Dzień Dziecka – między 13.00 a 16.00 mali kucharze wezmą udział w warsztatach, na których samodzielnie przygotują pizzę (otrzymają również dyplomy Małego Kucharza). Poza tym będą zabawy, malowanki i specjalne zestawy obiadowe dla dzieci i rodziców.

Daleko Blisko
Interesuje was historia naszego miasta? Koniecznie wpadnijcie z dziećmi w niedzielę o 12.00 na warsztaty kulinarne z Karoliną Kołodziej, autorką książki „Odkryj Łódź”.  Przygotowanie (i zjedzenie) herbu na kilka sposobów brzmi nieco zagadkowo, ale bardzo zachęcająco. Wstęp bezpłatny, zapisy pod adresem cirregio@op.pl.

Esplanada
Tu Dzień Dziecka startuje o godz. 13.00. Każdy z małych gości otrzyma prezent niespodziankę, spędzi wesoło czas w towarzystwie klowna, a jeśli przyjdzie mu ochota, wróci do domu z fantazyjnie pomalowaną buzią.

malowanie twarzy

Karuzela Cafe
Karuzela świętuje cały weekend. Będzie dyskotekowe szaleństwo, zabawy ruchowe, malowanie twarzy, warsztaty artystyczne, czytanie bajek, puszczanie baniek mydlanych, konkursy z niespodziankami, a do tego pyszny poczęstunek. Do wyboru 4 terminy imprezy (sobota i niedziela, w godz. 12.00-15.00 lub 16.00-19.00), koszt: 30 zł, zapisy pod adresem kontakt@karuzelacafe.pl.  Będzie też coś dla rodziców – zestaw kawa i ciastko w cenie 10 zł.

Lokal
Po sąsiedzku z Karuzelą jest Lokal, w a nim również super zabawa dla najmłodszych. Dzień Dziecka jest jednocześnie początkiem realizowanego tu artystycznego projektu Labirynt duetu Robosexi.  Roxi i Sebo wprowadzą uczestników w niezwykły świat robotów – wspólnie poszukają robotów w otaczającej przestrzeni, będą je udawać, roboty będą też motywem przewodnim artystycznych warsztatów.  
Termin: niedziela 12.00-15.00, wstęp bezpłatny

Presto
W każdy łódzkim lokalu sieci Presto dzieciaki dostaną drobne upominki. Poza tym w restauracjach przy Piotrkowskiej 27 i 142 odbędzie się losowanie zaproszeń na pizzę, makaron czy deser (wszystkie kupony wygrywają), zaś na Piotrkowskiej 67 i Maratońskiej 67/69 przygotowano warsztaty artystyczne. Po okiem animatorki maluchy wykonają biżuterię z makaronu oraz będą wycinać wzory z ciasta do pizzy.

Surindustrialle

Surindustrialle
Jeśli kochacie bańki mydlane, koniecznie odwiedźcie podwórko przy ul. Piotrkowskiej 118. Na małych i dużych czekać tam będzie ziejący bańkami smok, każdy będzie też mógł nauczyć się puszczania mydlanych gigantów. Start o godz. 12.00.

U Kretchmera
Na koniec aż dwa dni radosnego świętowania. W sobotę i niedzielę (godz. 12.00-17.00) Dzień Dziecka organizuje restauracja U Kretchmera. Będzie się działo! W programie między innymi konkursy z nagrodami, czytanie bajek, malowanie buziek, warsztaty kulinarne prowadzone przez samego szefa kuchni oraz masa gier i konkursów z nagrodami. Wstęp wolny.

Poza tym:

Europejski Piknik Rodzinny na parkingu Gazety Wyborczej (niedziela, 10.00-17.00)

Charytatywny Piknik w Kalonce (sobota, 13.00-20.00)

Festiwal Chleba w Ogrodzie Botanicznym (niedziela 14.00-18.00)

Dzień Dziecka z Kompanją Brus (niedziela, od 12.00)

Sjesta w Julianowskim (niedziela, 12.00-20.00)

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...