Dzień św. Patryka w łódzkich lokalach

Everybody’s Irish on St. Patrick’s Day! Łodzianie również. Sprawdźcie, gdzie możecie napić się dziś zielonego piwa.

17 marca to najważniejsze, irlandzkie święto – dzień patrona kraju, św. Patryka. Z jego okazji w całym kraju odbywają się msze w kościołach, parady i festyny na ulicach miast, a ucztowanie kończy się w barach i pubach, gdzie ubrani na zielono (narodowy kolor) Irlandczycy piją piwo i whiskey. Poza Irlandią, obchody tego święta sprowadzają się głównie do picia zielonego piwa i słuchania irlandzkiej muzyki, jak dzieje się to również w łódzkich pubach.

Szafa ul. Rewolucji 1905 roku 10

Dzień św. Patryka w pubie Szafa fot. Facebook

W Szafie w niedzielę obejrzeć będzie można koncerty czołowych gwiazd Irlandii i Irlandii Północnej, jak U2, Sinead O’Connor, The Corrs czy The Cranberries, które wyświetlane będą w małej sali. Dodatkowo obowiązywał będzie 15% rabat na zielone piwo, irlandzką whiskey, irlandzki likier Bailey’s i kawę po irlandzku z Jamesonem. Początek o godz. 19.00, wstęp bezpłatny.

Pub Biblioteka ul. Andrzeja Struga 7

Dzień św. Patryka w pubie Biblioteka fot. Facebook

W Bibliotece już od soboty czekają na gości atrakcje, konkursy i zabawy. Będzie konkurs picia piwa na czas, zabawa w czterolistną koniczynkę oraz quiz z nagrodami pt. Kocham cię jak Irlandię, w którym wygrać będzie można kratę lub rurę piwa. W Pubie odbędzie się także pokaz filmu Święci z Bostonu, a wszyscy przebrani na zielono będą mogli kupić piwo w promocyjnej cenie.

Dziupla 79 ul. Piotrkowska 79

Dzień św. Patryka w pubie Biblioteka fot. sxc.hu

W Dziupli obchody Dnia Św. Patryka rozpoczęły się już 12 marca. W ofercie lokalu znalazły się irlandzkie piwa, a także przysmaki jak irish potato soup. Osoby, które ubiorą się na zielono piwo Żubr w tym samym kolorze kupią za 4 zł, a w sobotę i niedzielę goście podejmą próbę wspólnego zaśpiewania Wild Rover – irlandzkiej pieśni folkowej, co zostanie uwiecznione przez obsługę.

Irish Pub ul. Piotrkowska 77

Dzień św. Patryka w Irish Pub fot. Facebook

W Irish Pubie dzień św. Patryka świętowany jest przez cały weekend. W zabawach i konkursach zgarnąć można gadżety od Guinessa, a każdy Patryk liczyć może na 20% rabat na cały rachunek.

Pub Fermentacja ul. Andrzeja Struga 2

Dzień św. Patryka w Fermentacji fot. Facebook

W Fermentacji z okazji święta piwa wszystkie piwa butelkowe 20% taniej, wszystkie piwa z nalewaka w cenie 4,99 zł, Passport Scotch Whisky w cenie 3,99 zł, a przy zamówieniu dwóch piw 0,5l, trzecie otrzymacie za pół ceny.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...