Dzieje się w tym tygodniu fot. sxc.hu

Na nadchodzące dni łódzkie restauracje i kawiarnie przygotowały dla swoich gości sporo atrakcji. Sprawdźcie, dokąd warto się wybrać.

Open Mic vol. 2 w Meblotece Yellow

Open Mic w Meblotece Yellow

Jeszcze dziś o godzinie 20.00, w Meblotece Yellow odbędzie się drugi wieczór z cyklu Open Mic. To organizowane przez Centrum Edukacji Muzycznej FERMENT wydarzenia, w trakcie, którego każdy, kto ma ochotę wystąpić przed publicznością może skorzystać z „otwartego mikrofonu”. Można śpiewać, grać, recytować, odgrywać scenki teatralne i monodramy, a nawet opowiadać, co komu w duszy gra. Uczestnicy skorzystać mogą z nagłośnienia i pianina, mogą podłączyć gitarę lub odtworzyć akompaniament z pendrive’a lub Internetu. Trzej pierwsi performerzy dostaną też piwo gratis na odwagę.

Premiera książki dla dzieci o wegańskiej rodzinie

Tosia i Pan Kudełko w Niebostanie

W sobotę w Niebostanie odbędzie się premiera niezwykłej książeczki dla dzieci. „Tosia i Pan Kudełko – jedzeniowe dylematy” to pięknie ilustrowane, przygodowe opowiadanie dla dzieci powstałe z myślą o wegańskich rodzinach. Główni bohaterowie – mała Tosia i jej tajemniczy przyjaciel Pan Kudełko wspólnie szukają odpowiedzi na trudne pytania, jakie sobie i swoim rodzicom zadają maluchy, które nie jedzą mięsa, a na które nawet ich rodzicom ciężko czasem odpowiedzieć. Autorką książki jest Klaudyna Andrijewska, a ilustracje wykonała Małgorzata Będkowska. Z obiema paniami będzie można spotkać się w sobotę o godzinie 12.00 w Niebostanie, gdzie oczywiście będzie można również kupić książkę.

Cukry Lukry, czyli wegańskie słodkości w Niebostanie

Cukry Lukry w Niebostanie

Klubokawiarnia Niebostan na stałe wpisała się już w wegańską, kulinarną mapę Łodzi. Tym razem lokal zaprasza na słodką ucztę, w trakcie której wspólnie ze stowarzyszeniem Otwarte Klatki będą rozpieszczać gości deserami, ciastami, czekoladkami w wersji roślinnej. Słodycze bez jajek, mleka i masła serwowane będą w sobotę, 17 maja od godziny 12.00.

Premiera książki „Swoją drogą” w kawiarni Daleko Blisko

Premiera książki Swoją Drogą w kawiarni Daleko Blisko

Również w sobotę, 17 maja w kawiarni Daleko Blisko odbędzie się premiera książki podróżniczej Swoją Drogą autorstwa Tomasza Michniewicza. Ten dziennikarz i podróżnik zabrał trzy bliskie osoby w wybrane przez nich miejsca, a efekty tych wypraw oraz ich wpływu na życie bohaterów opisał. Możecie przekonać się, jak zmieniło się życie trójki bohaterów – trzydziestoletniego pracownika korporacji, który wybrał podróż do afrykańskiej dżungli, młodej kobiety udającej się w wyprawę do świata ortodoksyjnego islamu i dojrzałego mężczyzny, który odwiedza miejsca, o jakich marzył przez czterdzieści lat. O wszystkim opowie osobiście autor książki, z którym będzie można się spotkać w Daleko Blisko w sobotę o godzinie 17.00.

Degustacja win argentyńskich w Klubie Wino

Wina Luigi Bosca w Klubie Wino

W środę, 21 maja, Klub Wino zaprasza na degustację win argentyńskich od producenta Luigi Bosca. Szeroki wybór tych trunków dostępny jest w ofercie sklepu, a teraz będziecie mieli okazję spróbować aż sześciu ich rodzajów i posłuchać, co na ich temat do powiedzenia ma ekspert Maciek Korzeniowski. podczas wieczoru podane zostanie jedno wino musujące, dwa wina białe (typowy dla tego regionu Torrentes i rzadko spotykany w tym obszarze Riesling) oraz trzech czerwonych (Malbek z dwóch półek cenowych oraz szlachetnego Pinot Noir, które typowe jest dla znacznie chłodniejszych niż argentyński klimatów).

Udział w wieczorze kosztuje 60 zł od osoby, a rezerwacji dokonywać można pod numerem 602 76 96 99. O degustacjach w Klubie Wino mogliście już u nas poczytać, dlatego z czystym sumieniem możemy zapewnić, że warto.

Czwartkowy Klub Kolacyjny w Tari Bari

Restauracja Tari Bari szykuje się do kolejnej edycji Czwartkowego Klubu Kolacyjnego, która odbędzie się 22 maja. Szczegółowe menu nie jest jeszcze znane, wiadomo tylko tyle, że inspiracją jest kuchnia belgijska wybrzeży Morza Północnego. Donosimy z wyprzedzeniem, bo wejściówki na poprzednie edycje rozchodziły się jak świeże bułeczki, a naprawdę warto się wybrać. Podczas kolacji serwowane jest bardzo wyjątkowe menu, przygotowane specjalnie na tę okazję, składające się z pięciu dań i pięciu, odpowiednio dobranych do nich win. Szczegółów szukajcie na stronie Tari Bari na Facebooku.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...