Wydarzenia w restauracjach

Nadchodzące dni wypełnione będą ciekawymi wydarzeniami kulinarnymi. Możecie wybrać się na lody, coś włoskiego albo pyszną kawę. Sprawdźcie, co będzie się działo.

Festiwal Lodów Rzemieślniczych

Festiwal Lodów Rzemieślniczych

Zacznijmy od trzymania kciuków za ładną pogodę w nadchodzący weekend, bo Piotrkowska 217 szykuje wydarzenie idealne na upały. Od piątku do niedzieli (7 – 9 lipca) potrwa tu Festiwal Lodów Rzemieślniczych. Wystawcy zaprezentują swoje mrożone specjały – wytwarzane tradycyjnymi, manufakturowymi metodami, nierzadko z lokalnych i sezonowych składników. Będziecie mieli okazję spróbować lodów z łódzkich lodziarni, np. Łodziarnia – Lody na Okrągło czy LÓD MIÓD, będą też lody tajskie i przyjezdni goście. Wszyscy wezmą udział w konkursie na najlepsze lody rzemieślnicze. Werdykt wyda jury złożone z szefów kuchni, dziennikarzy i blogerów kulinarnych. Swoją nagrodę przyzna też publiczność, która zagłosuje w internetowej ankiecie.

Tari Bari pod nowym adresem

Inauguracja Tari Bari Osteria

Sam weekend zaczniemy jednak wcześniej, bo już jutro. W czwartek, 6 lipca, w swoje nowe progi zaprosi oficjalnie Tari Bari. Włoska restauracja, którą zapewne znacie z OFF Piotrkowska przeniosła się właśnie pod nowy adres – do lokalu przy Piotrkowskiej 101. Remont dobiegł wreszcie końca i znowu możecie cieszyć się domową kuchnią włoską, którą proponuje Ginaluca Bellini. Inauguracja Tari Bari Osteria rozpocznie się o godzinie 18.30. O 20.30 w lokalu zagra Zespół Łukasza z Bałut (w składzie Piotrek Jachuła i Łukasz z Bałut). My będziemy na pewno.

Otwarcie klubokawiarni PAWILON

Klubokawiarnia PAWILON

W piątek, 7 lipca warto wybrać się do Aleksandrowa Łódzkiego. Przy ulicy Wojska Polskiego 65/67 otwarta zostanie pierwsza w tym mieście klubokawiarnia z prawdziwego zdarzenia. PAWILON zaprosi gości do lokalu, w którym napijecie się kawy, zjecie śniadanie, a także coś konkretniejszego, np. burgera od Papuvege. Będą drinki, koktajle, piwo, wino i wszystko, co może być potrzebne do miłego spędzenia czasu. O PAWILONIE przeczytacie u nas więcej już niebawem.

3. urodziny Gastromachiny i Coffee Runnera

3 urodziny Gastromachiny i Coffee Runnera

W sobotę, 8 lipca znowu zaprosimy was na Piotrkowską 217, gdzie swoje trzecie urodziny świętowały będą dwa świetne food trucki, których chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Gastromachina i Coffee Runner są z nami już od 2014 roku i jest to okazja, którą po prostu trzeba uczcić pysznym burgerem i kubkiem kawy. Świętowanie urodzin rozpocznie się o godzinie 18.00. będziecie mogli się najeść i napić, a także pobujać. O muzykę zadba Dj Blumental oraz tajemniczy life band.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...