Dzieję się w marcu fot. pixabay.com

Coraz ładniejsza pogoda sprzyja wychodzeniu z domu, a łódzkie restauracje zadbają o to, by nie zabrakło wam wrażeń. Sprawdźcie, dokąd warto się wybrać w najbliższych dniach.

 

Burchard i Miernik Na Górze

Na Górze - Guest Spot

Zaczynamy jeszcze dzisiaj w cocktail barze Na Górze przy Piotrkowskiej 102. O 20.00 rozpocznie się tu piąta edycja gościnnych występów barmańskich, w której tym razem wezmą udział Wiktor Burchard (znany wam zapewne z Foto Cafe 102) i Michał Miernik ze Spalonych Słońcem. Obaj przygotują autorskie menu koktajlowe, które zawalczy o Złoty Shaker, czyli nagrodę w trwających w Na Górze mistrzostwach barmańskich duetów. Wpadnijcie spróbować popisowych koktajli i otwórzcie weekend w ten wyjątkowy sposób.

Weekend azjatycki w Before Food Market

Na Wschód! w Before Food Market

Najbliższy weekend w Before Food Market będzie stał pod znakiem kuchni azjatyckiej. Na terenie podwórka przy Piotrkowskiej 217 będziecie mogli zajadać się azjatyckim specjałami, ale również nauczyć się je przyrządzać podczas warsztatów Szkoły Gotowania. Pierwsze zajęcia, które poprowadził Tapinder Sharma z restauracji Ganesh już za nami, ale jutro (3 marca) możecie się wybrać na warsztaty przyrządzania sushi, które poprowadzi sushi master z Nekko Sushi. W sobotę natomiast, tajniki kuchni syryjskiej odkryje przed uczestnikami warsztatów Karim Dadoush ze sklepu SDK Królestwo Przypraw i Smaków.

Jeśli od gotowania wolicie jedzenie, to od dzisiaj do soboty (4 marca) na terenie Before Food Market czeka na was mnóstwo przysmaków o azjatyckim rodowodzie. Na stoisku Nekko Sushi zjecie różne rodzaje sushi z krewetkami w roli głównej i spróbujecie śliwkowego wina Choya, Momo-Smak Kuchnia Tybetańska szykuje tybetańskie pierożki, a Challah serwuje humus curry na ostro z falafelem i chlebkiem roti. Na tajską zupę Tom Yum Khai możecie się wybrać na stoisko Kiełbaskowa, a Ottomańska Pokusa czeka z tureckimi słodyczami. Wieczorem Shot Bay Before Bar czeka zaś ze specjalnym, egzotycznym drinkiem „Chińska Panda”.

Śniadanie z Transatlantykiem

Śniadanie z Transatlantykiem

W sobotę w restauracji Bawełna na rynku Manufaktury odbędzie się kolejna edycja filmowych śniadań z Transatlantykiem. To cykliczne spotkania, których goście mają okazję obejrzeć ciekawy film, jedząc tematyczne śniadanie. Sobotnie spotkanie będzie wyjątkowe, bo kobiece. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet organizatorzy zapraszają na pokaz wielokrotnie nagradzanego filmu „Carol” z Cate Blanchett i Rooney Mara w rolach głównych. Projekcji towarzyszyło będzie śniadanie inspirowane amerykańską kuchnią przygotowane przez szefową kuchni Bawełny. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00, a koszt udziału wynosi 15 zł.

Otwarcie restauracji Pod Jabłonką 2.0

Otwarcie restauracji Pod Jabłonką 2.0

Restauracja Pod Jabłonką przy Koniczynowej 1 znana jest łodzianom i nie tylko z programu Kuchenne Rewolucje, który bardzo przysłużył się popularności tego miejsca. Najlepiej świadczy o tym fakt, że właśnie ruszyła druga restauracja pod tą samą nazwą – tym razem przy ulicy Paderewskiego 11 w lokalu po restauracji Rajdowa. W lokalu panuje rodzinny klimat ze specjalnie wydzieloną strefą dla dzieci i strefą relaksu. W menu, podobnie jak przy Koniczynowej, znalazły się dania kuchni domowej. Jak smakują możecie przekonać się sami już w sobotę, 4 marca. W restauracji odbędzie się wtedy oficjalne otwarcie ze specjalnym menu i degustacją przed lokalem.

Wina naturalne w Klubie Wino

Wina naturalne w Klubie Wino

Z okazji Dnia Kobiet, w środę 8 marca, wine bar Klub Wino zaprasza w podróż po winach naturalnych. Podczas komentowanej degustacji goście będą mogli spróbować trunków, które są prawdziwą gratką dla wszystkich miłośników naturalnej harmonii smaków. W trakcie spotkania spróbujecie win białych i czerwonych, a także wyjątkowego wina pomarańczowego. Przede wszystkim jednak dowiecie się, czym są wina naturalne i czym różnią się od trunków ekologicznych czy biodynamicznych. Degustację poprowadzi Joseph di Blasi, a koszt udziału wynosi 50 zł od osoby. O zapisach i szczegółach przeczytacie tutaj.

Perły polskich winnic w Dwa przez Cztery

Perły polskich winnic w Dwa przez Cztery

Kolejną okazją do uczczenia Dnia Kobiet lampką wina będzie degustacja, na którą zaprasza otwarty niedawno wine bar Dwa przez Cztery (Roosevelta 2/4). 8 marca o godzinie 18.30 spotkają się tutaj miłośnicy win polskich. Perły krajowych winnic zaprezentuje gościom Maciej Nowicki z Winicjatywy, który opowie o najlepszych, rodzimych trunkach. W trakcie spotkania będziecie mogli spróbować siedmiu wyselekcjonowanych win, wśród których znajdą się propozycje białe, czerwone i musujące. Pojawi się wśród nich także powracające na łódzkie półki wino z Winnicy Jakubów. Na degustację warto zapisać się z wyprzedzeniem. Koszt udziału wynosi 98 zł od osoby.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...