Dzieje się w restauracjach fot. sxc.hu

Na nadchodzące dni łódzkie restauracje przygotowały dla was sporo atrakcji. Sprawdźcie, dokąd warto się wybrać.

W piątek, 14 listopada w kawiarni Vinda odbędzie się drugie spotkanie z cyklu „Od ziarenka do filiżanki”. Poświęcone będzie zagadnieniom wypalania kawy. Certyfikowany Barista SCAE Przemysław Kubiak opowie o procesach zachodzących podczas palenia kawy oraz o tym, jak wpływają one na smak i aromat napoju. Start o godzinie 19.00.

Również w piątek w klubokawiarni All Star odbędzie się kolejny turniej beer ponga. Cały czas można jeszcze zgłaszać drużyny. Wpisowe wynosi 5 zł, a rozgrywki odbywają się w systemie „każdy z każdym”. Walka toczy się o jeszcze więcej piwa i medale od Beer Pong Club.

Klubokawiarnia zmianatematu zaprasza na weekend z klasycznymi drinkami. Od piątku 14 listopada do niedzieli 16 listopada spróbować będziecie mogli tu klasyki alkoholowego gatunku: Old Fashioned, Whisky Sour, Tom Collin’s, Appletini i Daiquiri. Ceny od 11 zł do 13 zł.

W otwartej niedawno restauracji Łącznik z Wimie ruszyły cykl projekcji filmowych, które zagoszczą w programie kulturalnym tego miejsca na dłużej. W listopadzie warto wybrać się m.in. na wyświetlane tu Ucztę Babette (25.11), Big Lebowski (20.11) czy Lektora (27.11). Wstęp na wszystkie filmy jest bezpłatny.

W piątek, 14 listopada menu pizzerii Benetto (ul. Felińskiego 9) wzbogaci się o pizze regionalne Polskie Smaki. Znajdziecie wśród nich pizzę z gruszką, boczkiem i serem pleśniowym, pizzę z burakami i kozim serem oraz pizzę z bryndzą, suszonymi śliwkami i boczkiem.

W sobotę, 15 listopada o godzinie 17.00 odbędzie się oficjalne otwarcie kawiarni Przędza, która powstaje w miejsce dawnego Fresco Cafe. O nowym lokalu mogliście już u nas przeczytać, a niebawem pojawi się relacja z tego miejsca.

W niedzielę 16 listopada restauracja Zielony Chrzan zaprasza na kolejną edycję Sushi Day, imprezy typu all you can eat – płacisz raz i jesz ile chcesz. Koszt udziału to jedynie 55 zł, za tę ceną spróbować można wszystkich rodzajów sushi oferowanych przez restaurację w formie bufetu. Dodatkowo płatne są napoje. Uczestnictwo w Sushi Day wymaga wcześniejszej rezerwacji stolika. Można je rezerwować na wizyty długości półtorej godziny. Szczegółowych informacji udziela personel restauracji pod numerem telefonu 533 992 222.

W niedzielę, 16 listopada teatr Vis a Vis zaprasza do restauracji U Milscha na koncert najpiękniejszych pieśni i piosenek żydowskich w wykonaniu Elżbiety Borkowskiej przy akompaniamencie Walentyna Dubrowskijego na fortepianie. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00, a bilety w cenie 40 zł (w tym lampka wina) kupić można w restauracji.

W środę, 19 listopada w restauracji Piotrkowska Klub 97 odbędzie się kolejna kolacja organizowana przez Łódzkie Convivium Slow Food. Jej tematem przewodnim będzie gęsina, która podana zostanie w akompaniamencie nalewek Mistrza Majewskiego, którego staropolskie trunki cieszą się uznaniem na całym świecie i były wyróżnione między innymi godłem Teraz Polska oraz certyfikatem Slow Food. Koszt udziału w kolacji wynosi 130 zł od osoby (120 zł dla członków Slow Food).

Sklep z winami i wine bar Klub Wino na dobre rozgościł się już w podwórku przy Piotrkowskiej 217. Już w czwartek 20 listopada rozpocznie się tutaj święto beaujolais nouveau. Szczegółowe informacje na temat tej imprezy pojawią się u nas w przyszłym tygodniu.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...