fbpx

Dzieje się w restauracjach fot. sxc.hu

Na nadchodzące dni łódzkie restauracje przygotowały dla was sporo atrakcji. Sprawdźcie, dokąd warto się wybrać.

W piątek, 14 listopada w kawiarni Vinda odbędzie się drugie spotkanie z cyklu „Od ziarenka do filiżanki”. Poświęcone będzie zagadnieniom wypalania kawy. Certyfikowany Barista SCAE Przemysław Kubiak opowie o procesach zachodzących podczas palenia kawy oraz o tym, jak wpływają one na smak i aromat napoju. Start o godzinie 19.00.

Również w piątek w klubokawiarni All Star odbędzie się kolejny turniej beer ponga. Cały czas można jeszcze zgłaszać drużyny. Wpisowe wynosi 5 zł, a rozgrywki odbywają się w systemie „każdy z każdym”. Walka toczy się o jeszcze więcej piwa i medale od Beer Pong Club.

Klubokawiarnia zmianatematu zaprasza na weekend z klasycznymi drinkami. Od piątku 14 listopada do niedzieli 16 listopada spróbować będziecie mogli tu klasyki alkoholowego gatunku: Old Fashioned, Whisky Sour, Tom Collin’s, Appletini i Daiquiri. Ceny od 11 zł do 13 zł.

W otwartej niedawno restauracji Łącznik z Wimie ruszyły cykl projekcji filmowych, które zagoszczą w programie kulturalnym tego miejsca na dłużej. W listopadzie warto wybrać się m.in. na wyświetlane tu Ucztę Babette (25.11), Big Lebowski (20.11) czy Lektora (27.11). Wstęp na wszystkie filmy jest bezpłatny.

W piątek, 14 listopada menu pizzerii Benetto (ul. Felińskiego 9) wzbogaci się o pizze regionalne Polskie Smaki. Znajdziecie wśród nich pizzę z gruszką, boczkiem i serem pleśniowym, pizzę z burakami i kozim serem oraz pizzę z bryndzą, suszonymi śliwkami i boczkiem.

W sobotę, 15 listopada o godzinie 17.00 odbędzie się oficjalne otwarcie kawiarni Przędza, która powstaje w miejsce dawnego Fresco Cafe. O nowym lokalu mogliście już u nas przeczytać, a niebawem pojawi się relacja z tego miejsca.

W niedzielę 16 listopada restauracja Zielony Chrzan zaprasza na kolejną edycję Sushi Day, imprezy typu all you can eat – płacisz raz i jesz ile chcesz. Koszt udziału to jedynie 55 zł, za tę ceną spróbować można wszystkich rodzajów sushi oferowanych przez restaurację w formie bufetu. Dodatkowo płatne są napoje. Uczestnictwo w Sushi Day wymaga wcześniejszej rezerwacji stolika. Można je rezerwować na wizyty długości półtorej godziny. Szczegółowych informacji udziela personel restauracji pod numerem telefonu 533 992 222.

W niedzielę, 16 listopada teatr Vis a Vis zaprasza do restauracji U Milscha na koncert najpiękniejszych pieśni i piosenek żydowskich w wykonaniu Elżbiety Borkowskiej przy akompaniamencie Walentyna Dubrowskijego na fortepianie. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00, a bilety w cenie 40 zł (w tym lampka wina) kupić można w restauracji.

W środę, 19 listopada w restauracji Piotrkowska Klub 97 odbędzie się kolejna kolacja organizowana przez Łódzkie Convivium Slow Food. Jej tematem przewodnim będzie gęsina, która podana zostanie w akompaniamencie nalewek Mistrza Majewskiego, którego staropolskie trunki cieszą się uznaniem na całym świecie i były wyróżnione między innymi godłem Teraz Polska oraz certyfikatem Slow Food. Koszt udziału w kolacji wynosi 130 zł od osoby (120 zł dla członków Slow Food).

Sklep z winami i wine bar Klub Wino na dobre rozgościł się już w podwórku przy Piotrkowskiej 217. Już w czwartek 20 listopada rozpocznie się tutaj święto beaujolais nouveau. Szczegółowe informacje na temat tej imprezy pojawią się u nas w przyszłym tygodniu.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...