Light Move Festival

Rozpoczynający się właśnie weekend upłynie w Łodzi pod znakiem kolejnej edycji Light Move Festival. Zobaczcie, co z tej okazji przygotowały łódzkie restauracje i co jakie inne kulinarne atrakcje czekają na was w nadchodzących dniach.

 

Kulinarna strona Light Move Festival

Praktycznie za każdym razem, kiedy w Łodzi odbywają się duże imprezy słyszymy narzekania na to, że ich uczestnicy nie mają gdzie zjeść, a restauracje przy Piotrkowskiej zamykają się zdecydowanie za wcześnie. Tym razem jest inaczej, bo o kulinarną stronę weekendu na rozświetlonej Piotrkowskiej zadbali organizatorzy Light Move Festival, którzy zaprosili do współpracy kilka lokali. Dłużej czynne będą kuchnie w Restauracji Polskiej, Manekinie i Restauracji Bułgarskiej. Dodatkowo Restauracja Polska przygotowała specjalny rabat w wysokości 25% dla wszystkich uczestników festiwalu. W Restauracji Bułgarskiej rabat ten wynosi 10%. W gronie festiwalowych lokali znalazło się także Z innej Beczki, gdzie odbędzie się after party z koncertem Elektrycznego Węgorza w piątek oraz popisami Dj Lizarda w sobotę. W Cafe Wolność rozstawione zostaną fotobudki, w których będzie można zrobić sobie zdjęcia, w Columbus Coffee Grand w piątek odbędzie się koncert Trio Moss, a w niedzielę 6 Dzielnica zaprasza na koncert Futurelight połączony z wizualizacjami Justyny Jakóbowskiej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Kulinarna gra miejska

Fifka i żulik czyli domowa kuchnia łódzka

W niedzielę, 12 października, o godzinie 10.00 w Pasażu Schillera ruszy pierwsza, łódzka kulinarna gra miejska. Wydarzenie jest elementem projektu „Domowa kuchnia łódzka“ realizowanym przez Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO i jest bezpośrednio związane z promocją wydanej niedawno książki Fifka i żulik, czyli łódzka kuchnia domowa. Uczestnicy gry będą rozwiązywać zadania i zmierzą się z łódzkim dziedzictwem kulinarnym. Jak zapowiadają organizatorzy przyda się dobry węch, wyczulony smak i doświadczenie w wykonywaniu prac kuchennych. Zabawa rozgrywana będzie w dwu- lub czteroosobowych zespołach, które zgłaszać można wcześniej na adres mailowy: biuro@regiocentrum.pl.

Ponadto

Weekend pizzy w restauracji Drzwi Otwarte

Włoska restauracja Drzwi Otwarte zaprasza na Weekend Pizzy. W jego trakcie każdy gość będzie mógł skomponować swoją własną, trzyskładnikową pizzę w cenie 15 zł lub 20 zł. Najciekawsze propozycje gości trafią do karty lokalu.

W sobotę, 11 października, w klubokawiarni AllStar odbędzie się Swap Party. Jeśli macie w domu stare ciuchy i dodatki, których już nie nosicie możecie przynieść je do lokalu i wymienić na inne, oferowane przez uczestników wydarzenia.

Również w sobotę MITMI restobar rozpocznie świętowanie swoich pierwszych urodzin. Właściwe obchody odbędą się za tydzień, ale już jutro w lokali otwarta zostanie wystawa Oni mówią, Daria rysuje, podczas której zaprezentowane zostaną Darii Mmielcarzewicz.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...