fbpx

Light Move Festival

Rozpoczynający się właśnie weekend upłynie w Łodzi pod znakiem kolejnej edycji Light Move Festival. Zobaczcie, co z tej okazji przygotowały łódzkie restauracje i co jakie inne kulinarne atrakcje czekają na was w nadchodzących dniach.

 

Kulinarna strona Light Move Festival

Praktycznie za każdym razem, kiedy w Łodzi odbywają się duże imprezy słyszymy narzekania na to, że ich uczestnicy nie mają gdzie zjeść, a restauracje przy Piotrkowskiej zamykają się zdecydowanie za wcześnie. Tym razem jest inaczej, bo o kulinarną stronę weekendu na rozświetlonej Piotrkowskiej zadbali organizatorzy Light Move Festival, którzy zaprosili do współpracy kilka lokali. Dłużej czynne będą kuchnie w Restauracji Polskiej, Manekinie i Restauracji Bułgarskiej. Dodatkowo Restauracja Polska przygotowała specjalny rabat w wysokości 25% dla wszystkich uczestników festiwalu. W Restauracji Bułgarskiej rabat ten wynosi 10%. W gronie festiwalowych lokali znalazło się także Z innej Beczki, gdzie odbędzie się after party z koncertem Elektrycznego Węgorza w piątek oraz popisami Dj Lizarda w sobotę. W Cafe Wolność rozstawione zostaną fotobudki, w których będzie można zrobić sobie zdjęcia, w Columbus Coffee Grand w piątek odbędzie się koncert Trio Moss, a w niedzielę 6 Dzielnica zaprasza na koncert Futurelight połączony z wizualizacjami Justyny Jakóbowskiej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Kulinarna gra miejska

Fifka i żulik czyli domowa kuchnia łódzka

W niedzielę, 12 października, o godzinie 10.00 w Pasażu Schillera ruszy pierwsza, łódzka kulinarna gra miejska. Wydarzenie jest elementem projektu „Domowa kuchnia łódzka“ realizowanym przez Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO i jest bezpośrednio związane z promocją wydanej niedawno książki Fifka i żulik, czyli łódzka kuchnia domowa. Uczestnicy gry będą rozwiązywać zadania i zmierzą się z łódzkim dziedzictwem kulinarnym. Jak zapowiadają organizatorzy przyda się dobry węch, wyczulony smak i doświadczenie w wykonywaniu prac kuchennych. Zabawa rozgrywana będzie w dwu- lub czteroosobowych zespołach, które zgłaszać można wcześniej na adres mailowy: biuro@regiocentrum.pl.

Ponadto

Weekend pizzy w restauracji Drzwi Otwarte

Włoska restauracja Drzwi Otwarte zaprasza na Weekend Pizzy. W jego trakcie każdy gość będzie mógł skomponować swoją własną, trzyskładnikową pizzę w cenie 15 zł lub 20 zł. Najciekawsze propozycje gości trafią do karty lokalu.

W sobotę, 11 października, w klubokawiarni AllStar odbędzie się Swap Party. Jeśli macie w domu stare ciuchy i dodatki, których już nie nosicie możecie przynieść je do lokalu i wymienić na inne, oferowane przez uczestników wydarzenia.

Również w sobotę MITMI restobar rozpocznie świętowanie swoich pierwszych urodzin. Właściwe obchody odbędą się za tydzień, ale już jutro w lokali otwarta zostanie wystawa Oni mówią, Daria rysuje, podczas której zaprezentowane zostaną Darii Mmielcarzewicz.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...