Dzieje się w weekend

Przed nami weekend pełen kulinarnych wydarzeń. W restauracjach czeka na was mnóstwo pysznego jedzenia i na pewno nie będziecie się nudzić.

 

Festiwal Dobrego Smaku

Festiwal Dobrego Smaku w restauracji MOTYWY

Od wczoraj trwa 14 edycja Festiwalu Dobrego Smaku – jednej z największych imprez kulinarnych w naszym mieście. Ponad 50 restauracji, kawiarni i barów czeka na was z festiwalowymi daniami głównymi, deserami i koktajlami alkoholowymi inspirowanych kuchnią śródziemnomorską, która jest motywem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia. Wszystkie potrawy i napoje oferowane są w promocyjnych cenach, a goście mogą głosować na swoich faworytów. Lokale możecie odwiedzać do niedzieli, kiedy to poznamy zwycięzcę FDS. Więcej na temat imprezy przeczytacie tutaj.

Łódź Street Food Festival

Łódź Street Food Festival

Tej imprezy nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu łódzkiemu smakoszowi. Łódź Street Food Festival odbędzie się w naszym mieście już po raz 15. Od piątku do niedzieli na terenie podwórka przy Piotrkowskiej 217 czeka na was kilkadziesiąt food trucków i stoisk z jedzeniem ulicznym. Będą burgery, tacos, zapiekanki, pierogi, lody, sporo słodkości i nie tylko. Jak zwykle spróbujecie tu potraw jedzenia ulicznego z całego świata. Swoje propozycje przygotują też rezydenci Before Food Marketu.

Festiwal Kaukaski w Lavashu

Festiwal Kaukaski w Lavashu

Restauracja Lavash przy Piotrkowskiej 69 zaprasza w ten weekend na Festiwal Kaukaski. W restauracji zadebiutuje nowe menu pełne potraw kuchni kaukaskiej. Będziecie mogli spróbować nowych dań i poznać nowe smaki. Oprócz tego czekają tu na was pokazy kulinarne, degustacje i specjalne promocje, między innymi na wina z oferty lokalu. Festiwal potrwa do niedzieli.

Wyprzedaż win w Klubie Wino

Wyprzedaż w Klubie Wino

Klub Wino (Piotrkowska 217) robi letnie wietrzenie magazynów przed nowym sezonem. To wyjątkowa okazja żeby trunki z oferty wine baru kupić po bardzo atrakcyjnych cenach z rabatami sięgającymi 50%. Będą wina włoskie, francuskie, hiszpańskie, ale także z Nowego Świata. Jeśli planujecie zrobić zapas wina na lato, to jest to ku temu idealna okazja. Kupując wina na kartony otrzymacie specjalną ofertę cenową. Warto.

Degustacja win w Bawełnie z Jak Pragnę Wina

Sklep Jak Pragnę Wina w Sukcesji

Restauracja Bawełna (Rynek Manufaktury) zaprasza w poniedziałek, 12 czerwca na komentowaną degustację hiszpańskich win z Rioja i Cigales. O godzinie 19.00 rozpocznie się tu enologiczna podróż przez Hiszpanię i jej najlepsze wina. Dlaczego najlepsze? Bo pochodzące z winnicy Botega El Coto, która w 2016 roku wybrana została hiszpańską winnicą roku. Spotkanie poprowadzi Juriaan Smulders – export manager firmy El Coto. Zaprezentuje on osiem win białych, czerwonych i różowych, wielokrotnie nagradzanych w różnych konkursach winiarskich. Koszt udziału w degustacji wynosi 60 zł od osoby, a miejsca można rezerwować drogą mailową (sukcesja@jakpragnewina.pl) lub telefonicznie (42 295 02 10).

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...