Sobota, godzina 12:00, brak planów, a za oknem piękna pogoda – i co teraz?! Mamy odpowiedź na to pytanie! Oto kilka naszych propozycji na spędzenie dnia poza Łodzią.

Salio Equisport Resort

W ciągu pół godziny od centrum Łodzi dotrzecie do ośrodka wypoczynkowego z restauracją wśród koni. Na talerzach kuchnia europejska, a zza stolika widok na instalację do warzenia rzemieślniczego piwa, które można degustować w trakcie wieczoru z muzyką na żywo. 

Zaraz obok Pizzeria Trattoria, mini golf, park linowy, dla najmłodszych weekendowe oprowadzanki na kucyku, a po wcześniejszym umówieniu się możliwość nauki jazdy konno.  Wszystko to na terenie jednego obiektu!

W okresie letnim oferta zostanie poszerzona o strefę wellness&spa (w tym zewnętrzny basen). Restauracje w Salio czynne są od niedzieli do wtorku w godzinach 13:00 – 21:00, a od środy do soboty 13:00-22:00.

Rotten Mud i Zielony Zakątek

Kilka kilometrów za Rąbieniem znajdziecie wieś Zgniłe Błoto, a tam tuż obok siebie dwa absolutnie proszące się o odwiedzenie miejsca. 
Po wcześniejszej rezerwacji możecie liczyć na wizytę u alpak na łonie natury w hodowli Rotten Mud – karmienie zwierząt, bliższe poznanie ich zwyczajów, a nawet przytulanie oraz poczęstunek na słodko na wiacie przy jeziorze. Terminy na okres letni znajdziecie na stronie hodowli.

Dosłownie po drugiej stronie ulicy mieści się kawiarnia Pani Grażynki, która uraczy Was domowym ciastem, kawą, a w godzinach obiadowych znajdzie się również coś na ciepło (np. pierogi). Poza godzinami otwarcia można zorganizować tam grilla czy ognisko. Zielony Zakątek otwarty jest w weekendy od 13. maja – w soboty w godzinach 12:00 – 18:00, a w niedziele 11:00 – 18:00.

Osada Rybacka Sereczyn

Kawałek na południe między Rzgowem a Pabianicami macie szansę złapać oddech wśród stawów i lasów, a dodatkowo zjeść świeżą rybę. Ba! Nawet zabrać takową ze sobą do domu. W Osadzie Rybackiej Sereczyn mieszczą się dwie restauracje. Pierwsza z widokiem na wodę i opierająca się głównie na potrawach z rusztu lub smażonych, a druga – Chata Rybaka – z myślą o bardziej eleganckiej kolacji, gdzie poza rybą króluje dziczyzna. 

Oprócz jedzenia czekają na Was również mini zoo, paintball, quady czy dmuchańce. Na zakończenie zajrzyjcie koniecznie do sklepiku z rybami z hodowli, swojskimi wyrobami czy pieczywem – zamówienie można złożyć online!

Restauracja z widokiem na wodę otwarta jest codziennie w godzinach 11:00-20:00, Chata Rybaka w czwartki w godzinach 17:00 – 22:00 i od piątku do niedzieli 17:00 – 24:00. Do sklepu możecie wpaść przez cały tydzień od 9:00 do 18:00.

Stacja Skoszewy

Jeżeli po prostu potrzebujecie pochillować na leżaku nad stawem i zjeść coś dobrego po spacerze w lesie, to Stacja Skoszewy będzie dla Was najlepszą opcją. W menu znajdziecie owoce morza, fish&chips, burgery czy zupy, a od ubiegłego weekendu lody rzemieślnicze (chodzą słuchy, że niedługo pojawią się również gofry).

Najmłodsi mogą spędzić czas na porządnie zaopatrzonym placu zabaw czy po prostu poobcować z naturą. Stacja Skoszewy na ten moment czynna jest w weekendy w godzinach 13:00 – 18:00, ale wkrótce będzie można tu zajrzeć także w piątki, a w wakacje otwarte będzie nawet od środy.

Farma Bii

Ostatnie miejsce to pensjonat prowadzony przez miłośników prawdziwego jedzenia – nie dość, że dzielą się nim na talerzach, to jeszcze organizują autorskie warsztaty kulinarne! Szef kuchni specjalizuje się w kuchni staropolskiej oraz nowoczesnej kuchni polskiej, ale w menu znajdziecie również pizzę z pieca opalanego drewnem.

Zajęcia w szkole gotowania odbywają się w soboty – lista kursów wraz z prowadzącymi oraz terminami dostępna jest na stronie Farmy Bii. Poza tym skorzystać tutaj można z warsztatów z jogi, zewnętrznego basenu, masażu, golfa, nordic walking, rowerów czy też zwiedzania pobliskiej winnicy.

Restauracja w Farmie Bii czynna jest w piątki oraz soboty w godzinach 14:00 – 22:00 i w niedziele 13:00 – 16:00.

Jeśli macie ochotę wyskoczyć poza miasto na obiad w plenerze, to warto również odwiedzić: Rybakówkę w Żerominie, Różę Wiatrów w Cesarce, Miód i Wino w Sulejowie, Browar Bednary czy Zatokę Linda w Grotnikach.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...