Fot: Łodziarnia - Lody na Okrągło

Ten sezon jest niezwykle łaskawy dla lodożerców – nie dość, że pogoda dopisuje, to właśnie otworzyło się kolejne miejsce z pysznymi, naturalnymi słodkościami.

Mamy w mieście kolejne lody naturalne. Łodziarnia – Lody na Okrągło mieści się przy ulicy Sienkiewicza 13 (na odcinku między Traugutta a Narutowicza). Do produkcji nie są używane żadne konserwanty, barwniki i inne ulepszacze smaku czy konsystencji. Nazwa nowego lokalu nie jest przypadkowa – będzie on czynny przez cały rok. Lody są sprzedawane tu przez okienko, w którym umieszczona jest stylowa lodówka z zamykanymi pojemnikami, a lada moment będzie można je zjeść również w środku. Co ciekawe, wewnątrz będzie tez można zobaczyć, jak przysmaki są przygotowywane – część produkcji została umieszczona za ladą Łodziarni.

Łodziarnia - Lody na Okrągło

Pomysł na naturalne lody wziął się nie tylko z miłości do mrożonych przysmaków, ale również zmian, jakie nastąpiły w życiu Pani Małgorzaty, właścicielki lokalu. Kiedy trzy lata temu urodziła dziecko, zaczęła baczniej przyglądać się codziennej diecie. W menu powiększonej rodziny zagościły zdrowe i naturalne produkty,z czasem zasada ta zaczęła dotyczyć również słodyczy. Kolejnym etapem były szkolenia we Włoszech, poszukiwania odpowiednich smaków i technologii, aż w końcu światło dzienne ujrzała tytułowa Łodziarnia.

Łodziarnia - Lody na Okrągło

Czekolada, śmietanka i sorbet truskawkowy – to smaki, które codziennie goszczą w menu lodziarni. Każdego dnia przygotowywane są również nowe kompozycje (dziś miałam okazję spróbować tiramisu i owocowych sorbetów: maliny z miętą i cytryny). Nie jestem w stanie polecić jednego rodzaju – wszystkie były pyszne. Raz w tygodniu w ofercie będą się pojawiać lody wegańskie, przez cały czas dostępne są też bezglutenowe wafle. Porcja 70 g kosztuje 4 zł. Jeżeli zdecydujecie się największą ilość, za dwie zapłacicie 7 zł, a za każdą kolejną 3 zł. Lody można też zabrać na wynos. Do wyboru są dwa rodzaje opakowań: pół kilograma kosztuje 25 zł, a kilogram 45 zł. Oczywiście można w nich dowolnie komponować ulubione smaki.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...