fbpx

Fot: Łodziarnia - Lody na Okrągło

Ten sezon jest niezwykle łaskawy dla lodożerców – nie dość, że pogoda dopisuje, to właśnie otworzyło się kolejne miejsce z pysznymi, naturalnymi słodkościami.

Mamy w mieście kolejne lody naturalne. Łodziarnia – Lody na Okrągło mieści się przy ulicy Sienkiewicza 13 (na odcinku między Traugutta a Narutowicza). Do produkcji nie są używane żadne konserwanty, barwniki i inne ulepszacze smaku czy konsystencji. Nazwa nowego lokalu nie jest przypadkowa – będzie on czynny przez cały rok. Lody są sprzedawane tu przez okienko, w którym umieszczona jest stylowa lodówka z zamykanymi pojemnikami, a lada moment będzie można je zjeść również w środku. Co ciekawe, wewnątrz będzie tez można zobaczyć, jak przysmaki są przygotowywane – część produkcji została umieszczona za ladą Łodziarni.

Łodziarnia - Lody na Okrągło

Pomysł na naturalne lody wziął się nie tylko z miłości do mrożonych przysmaków, ale również zmian, jakie nastąpiły w życiu Pani Małgorzaty, właścicielki lokalu. Kiedy trzy lata temu urodziła dziecko, zaczęła baczniej przyglądać się codziennej diecie. W menu powiększonej rodziny zagościły zdrowe i naturalne produkty,z czasem zasada ta zaczęła dotyczyć również słodyczy. Kolejnym etapem były szkolenia we Włoszech, poszukiwania odpowiednich smaków i technologii, aż w końcu światło dzienne ujrzała tytułowa Łodziarnia.

Łodziarnia - Lody na Okrągło

Czekolada, śmietanka i sorbet truskawkowy – to smaki, które codziennie goszczą w menu lodziarni. Każdego dnia przygotowywane są również nowe kompozycje (dziś miałam okazję spróbować tiramisu i owocowych sorbetów: maliny z miętą i cytryny). Nie jestem w stanie polecić jednego rodzaju – wszystkie były pyszne. Raz w tygodniu w ofercie będą się pojawiać lody wegańskie, przez cały czas dostępne są też bezglutenowe wafle. Porcja 70 g kosztuje 4 zł. Jeżeli zdecydujecie się największą ilość, za dwie zapłacicie 7 zł, a za każdą kolejną 3 zł. Lody można też zabrać na wynos. Do wyboru są dwa rodzaje opakowań: pół kilograma kosztuje 25 zł, a kilogram 45 zł. Oczywiście można w nich dowolnie komponować ulubione smaki.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...