Etno Cafe

Choć mają dwadzieścia kawiarni w Polsce, jakością biją na głowę sieciówki. Najmłodszy z lokali właśnie otworzył się w Łodzi. Chodźcie z nami do Jednorożca.

Jeszcze niedawno na rogu Piotrkowskiej i Piłsudskiego były podcienia – po remoncie mamy tu półokrągłą, wielką, przeszkloną witrynę Etno Cafe, a w środku kawowe królestwo marki wywodzącej się z Wrocławia. Ich przygoda z kawą zaczęła się od palarni. Zaczęła się i trwa nadal, we wszystkich kawiarniach napijecie się kawy parzonej z autorskich blendów, które możecie również kupić na wynos.

Etno Cafe

Na wejściu przywita was regał z opakowaniami świeżo palonej kawy, a już za chwilę zobaczycie piękne wnętrze kawiarni. Część elementów nawiązuje w fajny sposób do tematu kawy, ale nie można nie zwrócić uwagi na neon z nazwą Etno Cafe, wielobarwną fototapetę z tukanami i ocieplające całość rośliny. W przemyślany sposób zaaranżowano ustawienie stolików na kilku poziomach, dzięki czemu bez trudu można tu znaleźć przytulny kąt na spotkanie, miejsce do pracy czy miejscówkę z widokiem na Piotrkowską i Stajnię Jednorożców.

Etno Cafe

W roli głównej oczywiście kawa. Dwie mieszanki parzone w ekspresie ciśnieniowym, trzecia dedykowana przelewowemu oraz zmieniające się co kilka miesięcy specjalne kawy dedykowane alternatywom (wszystkie oczywiście z własnej palarni). Ceny z półki sieciówek, a nie łódzkich autorskich kawiarni. Cappuccino i latte kosztują 11,5 zł za małą, 13 zł za średnią i 14,5 zł za dużą porcję. Za alternatywy (drip, chemex i aeropress) zapłacimy 13 lub 15 zł, ofertę uzupełniają kawy smakowe (np. latte słony karmel), wiosenne nowości (latte jagodowa lub latte na lodzie o smaku jagody z kokosem) oraz kawy na zimno: latte na lodzie, frappe i tonicpresso w cenie 13-14 zł. Choć w Etno do ich przygotowania używa się syropów smakowych, są one w pełni naturalne.

Etno Cafe

Kawiarnia czynna jest codziennie od 7.00 rano – śniadanie zjecie tu przez cały dzień, czyli do godziny 21.00. Na dobry początek dnia owsianka (12 zł), jajecznica z trzech jajek (13 zł), placuszki z jogurtem i owocami (17 zł) lub kanapki na bajglu lub bagietce (do wyboru z hummusem, mozzarellą, tuńczykiem, bekonem lub kurczakiem). Luchowo można tu wpaść na focaccię lub miski warzyw z kaszą kuskus lub ryżowym makaronem. Oczywiście nie zabrakło również słodkich ciast (na przykład bezy z owocami czy bezglutenowego kopca kreta) oraz napojów nie kawowych: herbat, lemoniad czy smoothies.

Etno Cafe

Jak już wspominaliśmy, kawy z palarni Etno można kupić na wynos, a również na miejscu poprosić o zmielenie (opakowania mają wagę 250 g lub 1 kg). Dla miłośników kawy organizowane są także bezpłatne szkolenia, na przykład z alternatyw. Pierwsze już za nami, ale śledźcie fanpage kawiarni, bo już za kilka tygodni następne.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...