Etno Cafe Jednorożec szykuje się do otwarcia

Wiosną Łódź wzbogaci się o nową, ciekawą kawiarnię. U zbiegu ulic Piotrkowskiej i Piłsudskiego powstanie Etno Cafe Jednorożec.

Etno Cafe to sieć licząca już kilkanaście lokali w sześciu miastach Polski. Łódź będzie siódmym i to wyjątkowym, bo właśnie z Łodzi pochodzi jeden z założycieli marki. Marki o bardzo ciekawej historii, która zaczęła się od spotkania znajomych przy kawie, a rozwinęła w jeden z najciekawszych, polskich konceptów kawowych. W 2012 roku czterech znajomych ze studiów doktoranckich, spośród których jeden był Etiopczykiem, postanowiło zacząć importować kawę z Etiopii.

Etno Cafe Jednorożec szykuje się do otwarcia

Rok później otworzyli palarnię kawy we Wrocławiu, a biznes pochłonął ich na tyle, że postanowili otworzyć kawiarnię, która dzisiaj ma w tym mieście status kultowej. Kolejnym krokiem było uruchomienie w 2016 roku Browaru Kawowego. Kojarzycie kawki Cold Brew Coffee sprzedawane w modnych lokalach w małych, pękatych butelkach? To właśnie oni. Od tego momentu kolejne kawiarnie Etno Cafe pojawiały się w nowych lokalizacjach, a marka zaczyna bardzo mocno liczyć się na kawowym rynku.

Etno Cafe Jednorożec szykuje się do otwarcia

Teraz kolej na Łódź. Nowa kawiarnia Etno Cafe Jednorożec powstaje właśnie w Centrum Biznesu przy Piłsudskiego 3 (niedaleko Stajni Jednorożców, skąd nazwa łódzkiej kawiarni). W przestronnym lokalu królował będzie klimat roślinny z drewnianymi akcentami i designerskimi meblami od 366Concept. Napijecie się tu oczywiście kawy wypalanej w rzemieślniczej palarni należącej do marki. Dzisiaj nie jest to już wyłącznie kawa z Etiopii, bo jej oferta rozwija się razem z całym konceptem Etno. Oprócz klasyków, jak espresso, latte czy americano wypijecie tu kawy parzone alternatywnymi metodami – Chemex, dripp czy Aeropress. Będzie też oczywiście Cold Brew Coffee oraz kawy smakowe, herbaty, koktajle i smoothies.

Etno Cafe Jednorożec szykuje się do otwarcia

Nie zabraknie czegoś do jedzenia. I to nie tylko słodkości. Obok ciast i deserów do kawy, zjecie w Etno Cafe śniadania na ciepło i zimno oraz lunche. Będą bajgle i bagietki z dodatkami, owsianki, śniadania na bazie jajek, lunchowe miski sałatkowe z różnymi dodatkami czy sałatki owocowe. Jednym słowem wszystko, na co można mieć ochotę w kawiarni.

Otwarcie lokalu planowane jest na pierwszą połowę kwietnia. Będą mu towarzyszyć wydarzenia specjalne, między innymi warsztaty kawowe, na które niebawem ruszą zapisy.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...