fbpx

Etno Cafe Jednorożec szykuje się do otwarcia

Wiosną Łódź wzbogaci się o nową, ciekawą kawiarnię. U zbiegu ulic Piotrkowskiej i Piłsudskiego powstanie Etno Cafe Jednorożec.

Etno Cafe to sieć licząca już kilkanaście lokali w sześciu miastach Polski. Łódź będzie siódmym i to wyjątkowym, bo właśnie z Łodzi pochodzi jeden z założycieli marki. Marki o bardzo ciekawej historii, która zaczęła się od spotkania znajomych przy kawie, a rozwinęła w jeden z najciekawszych, polskich konceptów kawowych. W 2012 roku czterech znajomych ze studiów doktoranckich, spośród których jeden był Etiopczykiem, postanowiło zacząć importować kawę z Etiopii.

Etno Cafe Jednorożec szykuje się do otwarcia

Rok później otworzyli palarnię kawy we Wrocławiu, a biznes pochłonął ich na tyle, że postanowili otworzyć kawiarnię, która dzisiaj ma w tym mieście status kultowej. Kolejnym krokiem było uruchomienie w 2016 roku Browaru Kawowego. Kojarzycie kawki Cold Brew Coffee sprzedawane w modnych lokalach w małych, pękatych butelkach? To właśnie oni. Od tego momentu kolejne kawiarnie Etno Cafe pojawiały się w nowych lokalizacjach, a marka zaczyna bardzo mocno liczyć się na kawowym rynku.

Etno Cafe Jednorożec szykuje się do otwarcia

Teraz kolej na Łódź. Nowa kawiarnia Etno Cafe Jednorożec powstaje właśnie w Centrum Biznesu przy Piłsudskiego 3 (niedaleko Stajni Jednorożców, skąd nazwa łódzkiej kawiarni). W przestronnym lokalu królował będzie klimat roślinny z drewnianymi akcentami i designerskimi meblami od 366Concept. Napijecie się tu oczywiście kawy wypalanej w rzemieślniczej palarni należącej do marki. Dzisiaj nie jest to już wyłącznie kawa z Etiopii, bo jej oferta rozwija się razem z całym konceptem Etno. Oprócz klasyków, jak espresso, latte czy americano wypijecie tu kawy parzone alternatywnymi metodami – Chemex, dripp czy Aeropress. Będzie też oczywiście Cold Brew Coffee oraz kawy smakowe, herbaty, koktajle i smoothies.

Etno Cafe Jednorożec szykuje się do otwarcia

Nie zabraknie czegoś do jedzenia. I to nie tylko słodkości. Obok ciast i deserów do kawy, zjecie w Etno Cafe śniadania na ciepło i zimno oraz lunche. Będą bajgle i bagietki z dodatkami, owsianki, śniadania na bazie jajek, lunchowe miski sałatkowe z różnymi dodatkami czy sałatki owocowe. Jednym słowem wszystko, na co można mieć ochotę w kawiarni.

Otwarcie lokalu planowane jest na pierwszą połowę kwietnia. Będą mu towarzyszyć wydarzenia specjalne, między innymi warsztaty kawowe, na które niebawem ruszą zapisy.

Podobne posty

Własne wędliny, kiełbaski, chleby na zakwasie, maślane i mięciutkie brioche. Wszystko to zjecie na ...
Jesteście na diecie ketogenicznej i przez to rezygnujecie z wyjścia do restauracji? Już nie musicie ...
Treściwe śniadanie, domowy lub streetowy lunch, deska serów przy kieliszku wina, a w weekend koncert ...