Festiwal Dobrego Smaku 2019 - danie restauracji MOTYWY

W tym roku Festiwal Dobrego Smaku odbywa się w Łodzi po raz szesnasty, a do tego w zmienionej formule. Pierwsze wydarzenia towarzyszące już za nami, ale przed łodzianami najważniejsza część wydarzenia, czyli degustacje konkursowych dań głównych, deserów i koktajli alkoholowych.

Festiwal Dobrego Smaku 2019

To bez wątpienia najpopularniejsze wydarzenie kulinarne w naszym mieście. Festiwal Dobrego Smaku ma już 16 lat i zdążył w tym czasie zbudować rozpoznawalną markę, która co roku przyciąga do restauracji tłumy gości. Zaczęło się od konkursu dla szefów kuchni, których dania oceniało jury, aby po kilku edycjach zamienić się w konkurs otwarty dla restauracji, w którym oprócz jury, dania oceniali także goście w głosowaniu smsowym. Mogli oni odwiedzać restauracje i próbować degustacyjnych porcji festiwalowych dań z ustalonej cenie. Lokale przygotowywały dania główne oraz desery i napoje, a od kilku edycji również koktajle alkoholowe.

Festiwal Dobrego Smaku 2019 - danie restauracji House of Sushi fot. festiwaldobregosmaku.eu

Podobnie będzie w tym roku. Na festiwalowych gości czeka do spróbowania 25 konkursowych dań głównych, 15 deserów i napojów oraz 7 koktajli alkoholowych. Do tego dania poza konkursem przygotowanych przez restauracji spoza Łodzi. Tym razem jednak nie ma jednej ustalonej ceny – lokale mogły ustalać ją same w ramach określonych widełek: do 39 zł za danie główne i do 21 zł za deser z napojem oraz koktajl. To nie jedyna zmiana. W tym roku FDS potrwa też dłużej niż zwykle. Chociaż konkurs główny nadal trwa 5 dni – od środy 12 czerwca do niedzieli 16 czerwca, to cała impreza rozpoczęła się już z miniony piątek.

Festiwal Dobrego Smaku 2019 - deser restauracji Zjadliwości fot. festiwaldobregosmaku.eu

Zaczęło się od wydarzeń towarzyszących – hiszpańskiej fiesty na OFF Piotrkowska i paryskiego Montmartre na Księżym Młynie. Kolejny event odbędzie się jutro, 11 czerwca w restauracji Stare Kino by Antoine Lopez. Będzie to uroczysta kolacja Selavi / C’est la vie, w ramach której podane zostanie francuskie menu i odbędzie się koncert muzyki francuskiej.

Festiwal Dobrego Smaku 2019 - koktajl Foto Cafe 102 fot. festiwaldobregosmaku.eu

Większość łodzian czeka jednak zapewne na główny festiwalowy konkurs. W tym roku restauracje i kawiarnie przygotują dania pod hasłem „Cztery kolory. Cztery smaki.”. To właśnie ono ma być inspiracją do przygotowania dań głównych, deserów z napojami i koktajli alkoholowych. Do odwiedzenia jest 39 restauracji, kawiarni i koktajl barów, które czekają z konkursowymi propozycjami. Goście mogą głosować na swoich faworytów, ale zwycięzców wybierze też specjalne jury. Poznamy ich podczas Gali Rozdania Nagród, która odbędzie się na zakończenie Festiwalu.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...