fbpx

Festiwal Dobrej Wołowiny www.kochamwolowine.pl

Od minionego poniedziałku trwa w Łodzi Festiwal Dobrej Wołowiny QMP. W trzech festiwalowych restauracjach spróbować możecie przygotowanych specjalnie na tę okazję dań z mięsa najwyższej jakości.

Festiwal Dobrej Wołowiny to inicjatywa mająca na celu propagowanie wykorzystywania w kuchni dobrej jakości mięsa wołowego. Wołowina z certyfikatem QMP (Quality Meat Program) pozyskiwana jest z bydła ras mięsnych, dlatego idealnie sprawdza się w kuchni. To właśnie takie produkty firma MAKRO Cash and Carry dostarczy do festiwalowych restauracji, które przygotują z nich potrawy dla swoich gości. Od minionego poniedziałku do niedzieli 15 września możecie spróbować ich w trzech łódzkich restauracjach.

Festiwal Dobrej Wołowiny www.kochamwolowine.pl

Choć receptury festiwalowych dań zostały opracowane przez szefa kuchni Akademii Efektywnej Przedsiębiorczości MAKRO Cash and Carry, Grzegorza Kaszubskiego, to każdy z szefów kuchni restauracji biorących udział w wydarzeniu dodaje do nich coś od siebie. W Łodzi warto w tym tygodniu odwiedzić restauracje Affogato, Kolory Wina w hotelu NoBo i Street Art Deluxe w Manufakturze. W ostatniej chwili z Festiwalu wycofała się Drukarnia Skład Wina & Chleba.

Danie stir-fry z menu Affogato - Festiwal Dobrej Wołowiny

Maciej Rosiński z restauracji Affogato zaserwuje wołowinę stir fry (zdjęcie powyżej), czyli smażoną szybko i w wysokiej temperaturze, antrykot wołowy oraz wołowego hamburgera. W restauracji Kolory Wina zjeść można zupę gulaszową, burgera wołowego z panierowanym camembertem i boczkiem, danie stir fry z wołowiną na ryżu, rostbef po angielsku, stek z antrykotu z belgijskimi frytkami, a nawet oryginalne żeberka wołowe w sosie barbecue. Karol Gardiasz, szef kuchni restauracji Street Art Deluxe dla swoich gości przygotował zaś hamburger wołowy z frytkami, stek z rostbefu po angielsku oraz zupę węgierską z wołowiną.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...