fbpx

Festiwal Smakowitości, czyli dni otwarte podwórka Secesja 89

W ten weekend bez wątpienia warto odwiedzić podwórko przy ulicy Piotrkowskiej 89. Dania za 10 zł, muzyka na żywo i komentowana degustacja win to tylko wybrane atrakcje, które czekać będą na uczestników festiwalu.

Secesja przy ulicy Piotrkowskiej  89,  czyli jedno z najładniejszych podwórek przy łódzkim deptaku. Działalność prowadzą tu trzy lokale: House of Sushi, Jak pragnę wina i Kawalerka. W najbliższy weekend (od piątku do niedzieli) połączą swe siły podczas organizowanego tu Festiwalu Smakowitości. Co jest pretekstem imprezy? Sukcesy dwóch pierwszych restauracji na Festiwalu Dobrego Smaku, drugie urodziny sushi baru oraz pierwsza otwarta impreza klubokawiarni. Na jakie atrakcje możemy liczyć? Na pewno na festiwalowe dania (co ważne, również w festiwalowej cenie 10 zł). House od Sushi serwować będzie swojego łososia teriyaki oraz dodatkowo polędwicę z makaronem i orzechami ziemnymi, w tej samej cenie w Jak pragnę wina zjemy ozory wołowe z puree z buraków oraz drobiowe crepinette. Kawalerka przygotowuje zaś kanapki na ciepło (z wędzonym łososiem, szynką parmeńską, mozzarellą itd.) w cenie 5 zł oraz orzechowe latte za 8 zł.

Poza atrakcjami kulinarnymi i alkoholami w promocyjnych cenach, w sobotę wieczorem możemy także wziąć udział w komentowanej degustacji win, pokazach sushi oraz posłuchać muzyki na żywo. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze, bo dni otwarte zapowiadają się naprawdę zachęcająco.

Podobne posty

Oto 13 restauracji, w których poczujecie jesienny klimat. Aromatyczne, rozgrzewające i otulające ...
Nadziane do granic możliwości croissanty, ociekające serem smash burgery i chrupiąca włoska pizza w ...
Kto ma ochotę na gyros i zapiekaną fetę? Nareszcie pojawiły się w karcie Santorini. Idzie nowe – ...