Festiwal Viva L'Italia

Podczas zbliżającego się festiwalu włoskiej kuchni i kultury Viva L’Italia nie zapomniano o dzieciakach. Organizatorzy przygotowali dla nich mnóstwo pysznych atrakcji.

Festiwal Viva l’Italia zagości w naszym mieście już po raz drugi i ze zdecydowanie większym niż w minionym roku rozmachem. Organizuje go Fundacja Włosko-Polska InteRe, a Jemy w Łodzi objęło festiwal patronatem medialnym. W bogatym programie wydarzenia przewidziano sporo atrakcji dla najmłodszych uczestników, dlatego w nadchodzący weekend warto wybrać się na rynek Manufaktury całą rodziną.

Warsztaty przyrządzania pizzy

Warsztaty przyrządzania pizzy

W sobotę i niedzielę (21 i 22 września) na rynku Manufaktury odbędą się warsztaty “Dłonie w ruch! Jak wyrobić ciasto na pizzę”. W ich trakcie, młodzi kucharze pod okiem profesjonalistów nauczą się przyrządzać  i tradycyjną, włoską pizzę. Uczestniczy otrzymają certyfikaty „Il battesimo della pizza”. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 16.30 i potrwają dwie godziny. Udział w nich jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona.

Przedstawienie “Un bastimento a tre piani”

Przedstawienie dla dzieci

W niedzielne popołudnie, na rynku Manufaktury rozegrany zostanie spektakl “Un bastimento a tre piani” w wykonaniu Angeli Ottone, aktorki i animatorki „Bottega Italiana” oraz Agnieszki Hakizimany, aktorki, animatorki i instruktorki teatru i tańca z „Teatrzyku Kieszonkowego”. Obie panie zabiorą dzieciaki w niezwykłą podróż teatralną przygotowaną na podstawie baśni ze zbioru „Baśni Włoskich” Italo Calvino. Dzieci będą aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu pomagając jego bohaterowi wykonywać nietypowe zadania. Spektakl rozpocznie się o godzinie 15.30, a udział w nim jest bezpłatny.

Czekoladowy wulkan Kamila Bednarka

Czekoladowy wulkan Kamila Bednarka fot. sxc.hu

Również w niedzielę na rynku Manufaktury z dzieciakami spotka się jedne z najciekawszych, młodych, łódzkich szefów kuchni – Kamil Bednarek. Przygotuje on z maluchami niezwykły deser – czekoladowy wulkan. W pokazie z wykorzystaniem ciekłego azotu przeplata się gotowanie z magią, a dzieła Kamila z pewnością zachwycą nie tylko dzieciaki, ale również ich rodziców. Udział w pokazie jest bezpłatny.

Rezerwacji na warsztaty pizzy dokonywać można drogą mailową pod adresem: info@fundacjaintere.org lub telefonicznie pod numerem: 609 552 707.

Podobne posty

Już 18 maja 2012 roku o godzinie 20.20 w strefie Off Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140) ...
23 maja House of Sushi (ul. Piotrkowska 89) zaprasza na warsztaty kaligrafii. To trochę alternatywny ...
W dniach 1-2 czerwca odbędzie się w Łodzi Festiwal Viva I'Italia. Warsztaty i sesje kulinarne, ...