fbpx

Festiwal Viva L'Italia

Podczas zbliżającego się festiwalu włoskiej kuchni i kultury Viva L’Italia nie zapomniano o dzieciakach. Organizatorzy przygotowali dla nich mnóstwo pysznych atrakcji.

Festiwal Viva l’Italia zagości w naszym mieście już po raz drugi i ze zdecydowanie większym niż w minionym roku rozmachem. Organizuje go Fundacja Włosko-Polska InteRe, a Jemy w Łodzi objęło festiwal patronatem medialnym. W bogatym programie wydarzenia przewidziano sporo atrakcji dla najmłodszych uczestników, dlatego w nadchodzący weekend warto wybrać się na rynek Manufaktury całą rodziną.

Warsztaty przyrządzania pizzy

Warsztaty przyrządzania pizzy

W sobotę i niedzielę (21 i 22 września) na rynku Manufaktury odbędą się warsztaty “Dłonie w ruch! Jak wyrobić ciasto na pizzę”. W ich trakcie, młodzi kucharze pod okiem profesjonalistów nauczą się przyrządzać  i tradycyjną, włoską pizzę. Uczestniczy otrzymają certyfikaty „Il battesimo della pizza”. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 16.30 i potrwają dwie godziny. Udział w nich jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona.

Przedstawienie “Un bastimento a tre piani”

Przedstawienie dla dzieci

W niedzielne popołudnie, na rynku Manufaktury rozegrany zostanie spektakl “Un bastimento a tre piani” w wykonaniu Angeli Ottone, aktorki i animatorki „Bottega Italiana” oraz Agnieszki Hakizimany, aktorki, animatorki i instruktorki teatru i tańca z „Teatrzyku Kieszonkowego”. Obie panie zabiorą dzieciaki w niezwykłą podróż teatralną przygotowaną na podstawie baśni ze zbioru „Baśni Włoskich” Italo Calvino. Dzieci będą aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu pomagając jego bohaterowi wykonywać nietypowe zadania. Spektakl rozpocznie się o godzinie 15.30, a udział w nim jest bezpłatny.

Czekoladowy wulkan Kamila Bednarka

Czekoladowy wulkan Kamila Bednarka fot. sxc.hu

Również w niedzielę na rynku Manufaktury z dzieciakami spotka się jedne z najciekawszych, młodych, łódzkich szefów kuchni – Kamil Bednarek. Przygotuje on z maluchami niezwykły deser – czekoladowy wulkan. W pokazie z wykorzystaniem ciekłego azotu przeplata się gotowanie z magią, a dzieła Kamila z pewnością zachwycą nie tylko dzieciaki, ale również ich rodziców. Udział w pokazie jest bezpłatny.

Rezerwacji na warsztaty pizzy dokonywać można drogą mailową pod adresem: info@fundacjaintere.org lub telefonicznie pod numerem: 609 552 707.

Podobne posty

W tej restauracji jeszcze nas nie było, a ma już 12 lat! Kręcą pizzę, makarony, sami pieką bułki do ...
30 festiwalowych restauracji przygotowało swoje popisowe pizze. Jest pizzowy burger, włoskie ...
Konkurs na najszybsze zjedzenie pizzy, wystawa fotografii, spotkanie klubu kolacyjnego i warsztaty ...